Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Кримінал
  • Громадські активісти заявили, що вони не задоволені роботою прокуратури Закарпаття

Громадські активісти заявили, що вони не задоволені роботою прокуратури Закарпаття

Громадські активісти заявили, що вони не задоволені роботою прокуратури Закарпаття

 В Ужгородському прес-клубі відбувся круглий стіл, на якому громадськість обговорила діяльність обласної та міської прокуратур. 

ВІДЕО ДНЯ

За словами Олександра Пересоляка, учасника Руху за очищення, 3 січня 2015 року був призначений новий прокурор області Володимир Янко. «Пройшов рік діяльності прокурора і ми вирішили зробити зріз діяльності у рамках про подані заяви про злочини Ужгородської міської та Чопської міської рад.  А це – понад 60 проваджень, які до цього часу не зрушуються з місця, – сказав Олександр Пересоляк. – На захід ми запрошували також прокурорів».

Лариса Ступак, громадський активіст, розповіла, що два роки тому була створена громадська організація «Сила народного контролю – Чоп». «Мета ГО – громадський контроль за забезпечення доступу до публічної інформації. – каже Лариса Ступак. – Лише громадські активісти можуть вплинути на цей процес. За майже два роки відкрито 38 кримінальних проваджень, 37 за заявами членів ГО, і 2 кримінальні провадження сфальсифіковані стосовно самих журналістів. Почалося все з тарифів на воду. Виявилося, що, у  наших тарифах закладені «мертві душі». У тарифи включено обслуговування насосної станції, якої в житті не було. Є висновки антимонопольного комітету, навіть міжрайонний прокурор звертався, що тарифи незаконні, але справу закрили. Одна з перших справ – 7 березня 2013 року напад на мене через активну діяльність по забороні грального бізнесу. Справа висить і буде ще довго висіти. За два роки навіть не склали фоторобота тих, хто мене побив». За словами Лариси Ступак, 36 із 37 проваджень наразі не розслідуються.  Жінка також продемонструвала теку з постановами слідчих, які вона вважає незаконними і які скасувала у суді.

Реклама

Як розповів Олександр Пересоляк, по Ужгороду таких проваджень 19. «Це і  незаконна приватизація, справи по «Короні», по зелених зонах, генплану, про незаконно відчужені 50 ділянок, по 16-поверхівці та 17-ти приватизованих приміщеннях, – пояснив Олександр Пересоляк. – У громади вкради 17 приміщень, 50 ділянок, ведуть незаконне будівництво.

Прокуратура позов по Генплану Ужгорода подала через 5 місяців, після мітингів. По тенісних кортах  прокуратура не спромоглася подати позов».

Реклама

Ілдика Терлецька, член громадської ради Ужгородської міської ради каже: «Складається враження, що прокуратура робить так, щоб нічого не робити. Всі ці речі – імітація роботи. Справи зупиняються. Майже жодної резонансної справи незавершено і не доведено до логічного кінця.

Останнє звернення до прокуратури стосується площі Богдана Хмельницького.  За кадастровою картою це виділена земельна ділянка. 1 га скверу – це зона загального користування і зміна цільового призначення не була зазначена на генплані. Я звернулася до прокурати, стосовно дій осіб, які змінили цільове призначення».

«Ми підготуємо загальне звернення, де буде весь перелік прокурорської бездіяльності з переліком кримінальних проваджень, які гальмуються, з порушеннями під час проведення конкурсу в Ужгородській місцевій прокуратурі (листопад-грудень 2015 р.) з проханням звільнити прокурора міста та області із займаних посад, – сказав Олександр Пересоляк. – Звернення подаємо  у Комітет по правоохоронній діяльності ВР України, Антикорупційне бюро.  Готуємо проект з внесенням змін до кримінального і кримінально-процесуального кодексу з приводу введення кримінальної відповідальності за затягування кримінального провадження. Протягом 6 місяців прокурор має або закрити кримінальне провадження або пред’явити підозру. Зараз кримінальні провадження тягнуться роками. 3-5 років розтягуються в часі і не розслідуються. Таким чином строки провадження не будуть можуть тягнутися вічно». За словами активістів, якщо протягом 7 днів прокурор області не відреагує, то вони проведуть акції за його відставку.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно