З початку року відкрито понад сто кримінальних проваджень за фактами незаконних рубок лісу
Пріоритетом для нашого краю залишається збереження лісових ресурсів та законність їх використання, особливо що стосується об’єктів природно-заповідного фонду. Тому органи прокуратури області приділяють особливу увагу цьому питанню і, в межах своїх повноважень, вживають усіх заходів задля унеможливлення незаконних лісових порубок, а випадку їх скоєння – невідворотності покарання для винних осіб і відшкодування шкоди, нанесеній державі.
ВІДЕО ДНЯПрокурор області Володир Янко підкреслює, що вказана проблема набула особливої гостроти, адже, як відомо, незаконна вирубка лісів призводить до незворотних процесів – знищенню лісових масивів, у зв’язку з чим непоправна шкода завдається довкіллю та величезні економічні збитки – державі, інформує прес-служба прокуратури Закарпатської області.
Торік, обліковано у 2,5 рази більше, ніж у 2014 році, злочинів проти довкілля – 74 кримінальні правопорушення. Серед правопорушень даної категорії майже всі – 83,8%, або 62 складають злочини щодо незаконної порубки лісу (найбільше В.Березнянський – 13, Рахівський – 12 та Тячівський – 10 райони).
РекламаВже з початку 2016 року територіальними органами поліції розпочато 105 кримінальних проваджень за фактами незаконної порубки лісу.
Наразі у залишку органів поліції області перебуває 168 кримінальних проваджень за ст.246 КК України та у 4 – досудове розслідування зупинено у зв’язку з розшуком підозрюваних, два обвинувальні акти вже направлено до суду.
РекламаНа нараді, проведеній днями прокурором області з «силовиками» краю зазначалося, що, незважаючи на вжиті правоохоронцями заходи, незаконна порубка дерев у регіоні не припиняється, про що можемо дізнаватися із поліцейських добових зведень, соціальних та інтернет-мереж, а нерідко ці незаконні рубки супроводжується неналежним виконанням своїх обов’язків, а часом навіть сприянням таким порубкам, з боку самих «охоронців лісу» – лісівників та працівників держлісгоспів, що аж ніяк не сприяє нормалізації стану законності в регіоні.
Тому, перед правоохоронцями краю постало нагальне питання – узгодити додаткові невідкладні заходи із припинення правопорушень у лісовій сфері.
Нині ж, ми повинні продовжувати у наступальному русі протидіяти незаконній рубці Карпатських лісів.