Закарпатські митники оформили 8 автомобілів з шоколадками, як "порожні", – прокуратура

Кримінал  11 травня 2016 року, 20:58 1303

Прокуратурою Закарпатської області розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем службовими особами  МП «Солотвино» Закарпатської митниці ДФС України при здійсненні митного оформлення 8 легкових автомобілів, за попередньою правовою кваліфікацією ч.2 ст.364 КК України.

Встановлено, що в період з 10 по 14 лютого службові особи МП «Солотвино» Закарпатської митниці ДФС, зловживаючи своїм службовим становищем на користь третіх осіб, оформили  8 автомобілів, що перетинали державний кордон України в напрямку «в’їзд» по «зеленому коридору» без вантажів. Проте, службовим розслідуванням встановлено, що вказані автомобілі, оформлені митниками, як порожні, насправді перевозили в Україну з Румунії шоколадки, – зазначає прес-служба прокуратури Закарпатської області.

Вказану інформацію підтвердила і румунська сторона, яка у офіційній відповіді на запит вказала, що працівниками митних органів Румунії дійсно вказані шість автомобілів були випущені на територію України з товарами  «вироби із вмістом шоколаду та какао».

Відтак, з наданих румунською стороною завірених копій документів, які водії вказаних автомобілів представляли для оформлення працівникам пункту пропуску «Сігет-Мармацієй», встановлено, що сума митних платежів, яка мала поступити до бюджету від оформлення вказаних товарів становить близько півмільйона гривень. 

Таким чином, державні інспектори МП «Солотвино», порушили норми Митного кодексу України, свої посадові інструкції та, зловживаючи службовим становищем, внесли неправдиві відомості  про факти оформлення вказаних транспортних засобів, що спричинило шкоду державним інтересам у вигляді ненадходження до бюджету митних платежів на суму близько півмільйона гривень.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0