СБУ застерегла члена партії "Йоббік", який планував організувати антиукраїнську акцію на Верецькому перевалі

Кримінал  1 червня 2016 року, 14:41 1090

31 травня співробітники СБ України в Закарпатській області оголосили офіційне застереження місцевому мешканцю, який є членом угорської праворадикальної політичної партії "Йоббік". Цей громадянин за посередництва лідерів "Йоббік" планував 3 червня 2016 року організувати в регіоні акцію "Повернення додому. Угорці на Верецькому перевалі", приурочену черговій річниці підписання Тріанонського мирного договору 1920 року. На власній сторінці в одній із соціальних мереж цей місцевий мешканець також висловлював симпатію ідеї відновлення т.зв. «Великої Угорщини».

Окрім того, ця особа була директором благодійного фонду "Приймальна незалежного депутата Європарламенту Бейли Ковача", якому Генеральна прокуратура Угорщини пред’явила звинувачення у шпигунстві на користь Росії та котрий був позбавлений недоторканності Європарламентом, констатує прес-сгрупа СБУ в Закарпатській області.

Співробітники СБУ в Закарпатській області встановили, що цей місцевий мешканець всупереч чинному законодавству України оформив собі угорське громадянство. Цього громадянина було офіційно попереджено про кримінальну відповідальність за посягання на територіальну цілісність та недоторканність України. Він заявив, що готовий вийти з рядів "Йоббік" та розірвати з цією партією будь-які взаємини.

З початку 2016 року Управління СБ України в Закарпатській області оголосило офіційні застереження 18 краянам і попередила їх про відповідальність за ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0