"Наші доблесні митники її "не помітили", – губернатор про запаковану сигаретами вантажівку, яку затримали словацькі митники

Кримінал  22 грудня 2016 року, 13:29 2245

Той факт, що через Закарпаття в Євросоюз знову пішли фури з контрабандними сигаретами, отримав документальне підтвердження. Фінансова поліція Словаччини затримала на сільськогосподарській фермі в с.Лучки біля Міхаловце 145 тисяч блоків сигарет різних марок, які були в фурі з українськими номерами. Загальна сума тільки несплачених податків із цих сигарет становить 280 тисяч євро! На більшості коробок – надписи українською мовою.

– Хочу нагадати, що Словаччина з українських регіонів межує тільки із Закарпаттям, а від Ужгорода до Міхаловець менше 40 кілометрів, – заявляє Геннадій Москаль. – Зразу можу сказати, що навантажена сигаретами фура проїхала через вантажний термінал Міжнародного пункту пропуску «Ужгород – Вишнє Нємєцке». А наші доблесні митники її «не помітили». І знову жодної реакції керівництва ДФС на цей кричущий факт!

Нагадаю, що буквально днями словацькі митники виявили понад 1000 блоків сигарет, які приїхали з України у залізничному вагоні з сіллю. І знову наші митники їх «не помітили». А перед тим українські митники на пункті пропуску «Ужгород» безперешкодно пропустили в Словаччину нашпигований сигаретами торт, який, знову ж таки, виявили словацькі митники.

«Сигаретний торт» – це взагалі-то дрібниця, але коли словаки затримують українську фуру з величезною кількістю сигарет, а наші митники і їх керівництво з ДФС роблять вигляд, наче все норм, – це дуже й дуже погано. З прикрістю мушу констатувати, що після зміни керівництва Закарпатської митниці в жовтні цього року відновлюється системна контрабанда сигарет через пункти пропуску. В кінці минулого року нам вдалося зламати цю схему, і до жовтня таких затримань не було. Ми створили спільні українсько-словацькі, -угорські та -румунські групи, які проводили щоденну звірку затримань контрабанди. Однак після зміни керівництва Закарпатської митниці ці групи просто перестали діяти. Нове керівництво поставили тільки для того, щоб відновити системну контрабанду сигарет – це всім зрозуміло», – зазначає Москаль.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0