Закарпатець намагався приховати від митників товарів на 36,2 тис. гривень

Кримінал  8 лютого 2017 року, 15:30 485

Днями в зону митного контролю митного поста "Тиса" Закарпатської митниці ДФС в напрямку "в’їзд в Україну" заїхала вантажівка "SCANIA" з напівпричепом під керуванням громадянина України.

Згідно поданих до митного контролю водієм товаросупровідних документів, через митний кордон України переміщувався товар: "природний камінь – граніт (плити)", в кількості 41 плита, та "верстат пиляльний для обробки каменю, бувший у використанні, в розібраному стані" – 1 шт, загальною вагою 15700 кг, загальною вартістю 11529,3 Євро". Відправник товару – італійське підприємство, одержувач – українське, – йдеться у повідомленні ГУ ДФС України в Закарпатській області.

Прийнявши рішення провести митний контроль й огляд транспортного засобу та вантажу, із залученням експерта оцінювача, працівники митниці встановили, що кількість місць відповідає заявленому в товаросупровідних документах. Однак, серед зазначеного товару виявлено бувший у використанні та незаявлений в товаросупровідних документах товар, а саме: 3 металеві етажерки; підставки для гранітних слябів – 4 комплекти; металевий трос, вагою 35 кг; тачка (візок) металева на гумових колесах та зажими металеві  для слябів – 2 шт.

Приховані від митного контролю товари заходились у передній частині напівпричепу, і були завантажені навалом. Доступ до них став можливий після зняття пломби з вантажного приміщення напівпричепу, відкриття  та його повного розтентування.

У своєму поясненні закарпатець зазначив, що під час завантаження товару на італійському підприємстві він побачив вищезгадані не задекларовані ним товари, і подумав, що йому ці конструкції пригодяться вдома в господарстві. Відтак ніяких додаткових документів на ці металічні конструкції та вироби йому не надавали.

Таким чином, українець перемістив через митний кордон товар з приховуванням від митного контролю, шляхом використання засобів та способів, що ускладнюють виявлення таких товарів та подання до митного контролю документів, що містять неправдиві відомості щодо кількості, назви та вартості товару.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених ч.1 статті 483 Митного кодексу України.

Складено протокол, незадекларовані товари, вартість яких, згідно експертного висновку, становить 32 611,95 грн, вилучено.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0