На Закарпатті інкасатори "Ощадбанку" містичним шляхом "загубили" мільйон гривень

Кримінал  17 лютого 2017 року, 11:39 8636

Подія трапилась ще наприкінці минулого року, але про неї стало відомо лише зараз. За інформацією джерел «PMG.ua» в правоохоронних органах, в період між 23 та 27 грудня бригада інкасаторів «Ощадбанку» містичним шляхом втратила близько одного мільйона гривень.

Вражає той факт, що про зникнення грошових коштів керівництво банку заявило не одразу, а лише за тиждень, скоріш за все, намагаючись врегулювати ситуацію самотужки, без звернення до правоохоронних органів.

Інцидент, пов’язаний з втратою одного мільйона гривень, у мукачівському відділенні «Ощадбанку» відмовились коментувати посилаючись на те, що лише обласна філія фінустанови уповноважена підтвердити чи спростувати цю інформацію.

Журналісту інтернет-видання «PMG.ua» вдалось зв’язатись з керівником інкасаторської служби «Ощадбанку» Віталієм Вовканцем. Останній не підтвердив інформацію про втрату великої суми коштів. Однак він згадав, що схожий випадок був у закарпатському місті – Перечині.

За словами речниці ГУ НП України в Закарпатські області Анни Дан, факт зникнення значної суми грошових коштів дійсно мав місце. Заява була зареєстрована в Мукачівському відділі поліції ГУ НП в Закарпатській області, але згодом за вказівкою обласної прокуратури передана до Головного управління Національної поліції в Закарпатській області.

Як стверджують джерела «PMG.ua», до складу бригади інкасаторів входила особа, яка раніше працювала в правоохоронних органах. І якщо Віталій Вовканець спростував причетність до бригади інкасаторів екс-працівника поліції, то Анна Дан підтвердила даний факт, заявивши, що один з підозрюваних дійсно раніше працював в Державній службі охорони.

Особу, старшого групи інкасаторів, підозрювану у викраденні коштів, оголошено в розшук. За даним фактом проводиться розслідування за ч.5 ст.185 Кримінального кодексу України.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0
Ярослава Титова 21.02.2017, 18:19
Зважаючи на появу на вашому сайті інформації щодо факту привласнення коштів колишнім інкасатором Закарпатського обласного управління Ощадбанку, просимо врахувати офіційну позицію Ощадбанку з цього питання та додати її до опублікованих матеріалів. Будемо вдячні, якщо при підготовці матеріалів журналісти вашого видання будуть звертатись до прес-служби Ощадбанку за коментарями Роз’яснення щодо факту привласнення коштів колишнім інкасатором 1. Підтверджуємо, що ситуація з привласненням коштів колишнім співробітником Ощадбанку мала місце. Зазначаємо, що це безпрецедентний та поодинокий випадок у нашій практиці. Причина – виключно людський фактор, поведінка одного конкретного працівника з кількатисячної команди інкасаторів. 2. Банк власноруч виявив злочин та повідомив про це правоохоронців. Підрозділ інкасації Ощадбанку – міцно згуртований колектив, у якому як ніколи цінується взаємовиручка, надійність та впевненість у кожному співробітнику. Ощадбанк докладає всіх зусиль для належного контролю та сумлінно ставиться до зберігання та перевезення інкасованих коштів. Перевірки проводяться регулярно, тому зникнення певної суми було оперативно з’ясовано саме внутрішніми службами банку. 3. Відповідно до нормативних актів Ощадбанку для встановлення умов та обставин, що призвели до крадіжки грошових коштів, а також винних осіб, було проведено ретельне службове розслідування. Після проведення перевірки всю інформацію було негайно передано до правоохоронних органів Закарпатської області. Банк оперативно вжив відповідних заходів, повідомивши про зловживання та надавши всі необхідні документи. Виявлені при службовому розслідуванні причетні особи були одразу ж звільнені з займаних посад. 4. Звертаємо увагу на те, що Ощадбанк виконав свої зобов’язання перед клієнтом, кошти якого було привласнено колишнім інкасатором. Кошти клієнту було відшкодовано банком у повному обсязі без затримок. Банк зацікавлений у попередженні, ранньому виявленні та запобіганні будь-яким злочинним діям.