Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 288 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 13 100+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 20 000+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Кримінал
 • Таргани та оголені дроти: представників прокуратури шокували жахливі умови утримання в’язнів у Закарпатській УВП №9

Таргани та оголені дроти: представників прокуратури шокували жахливі умови утримання в’язнів у Закарпатській УВП №9

Таргани та оголені дроти: представників прокуратури шокували жахливі умови утримання в’язнів у Закарпатській УВП №9

Першим заступником прокурора Закарпатської області Іваном Шимоном за участю начальника відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру Віталія Білеця та прес-секретаря прокуратури області Вікторіі Попович 17 лютого 2017 року здійснено візит до державної установи «Закарпатська установа виконання покарань (№9)» з метою перевірки умов тримання взятих під варту і засуджених осіб, а також стану усунення недоліків в діяльності установи, виявлені попередніми прокурорськими перевірками.

У ході візиту прокурори здійснили обхід режимного корпусу установи, в тому числі харчоблоку, складських приміщень. Також вони оглянули камери збірного відділення, кімнати для проведення слідчих дій, приміщення банно-прального комплексу, медичної частини. Не оминули законники і камери, в яких тримаються неповнолітні ув’язнені, жінки та відбувають покарання особи, засуджені до довічного позбавлення волі, з якими проведені бесіди з метою з’ясування наявності  у них скарг щодо режиму та умов їх тримання в установі, – інформує прес-служба прокуратури Закарпатської області.       

Перевірка засвідчила, що в Закарпатській УВП № 9 продовжують мати місце порушення законодавства в частині забезпечення належних умов тримання спецконтингенту.

Зокрема, негайного вирішення потребує питання якості проведення санітарних обробок кухні, в якій виявлені побутові комахи – таргани, що є неприпустимим у місцях, де  готується їжа.

У камері, де тримаються неповнолітні особи, прокурорами виявлено електричний подовжувач з оголеними дротами, що є небезпечним для життя і здоров’я неповнолітніх в’язнів та створює загрозу виникнення пожежі.

Тривалий час керівництвом установи невирішеним залишається питання забезпечення камерних приміщень приліжковими тумбочками, шафами та настінними полицями для зберігання особистих речей.

Внаслідок відсутності вказаного обладнання ув’язнені вимушені і надалі зберігати продукти харчування та особисті речі на забрудненій підлозі, під ліжками, а також безпосередньо на ліжках, порушуючи санітарні норми.

До цього часу в несправному стані знаходиться каналізаційна система в приміщеннях збірного відділення. Наявні у вказаних приміщеннях санвузли не обладнані бачками для зливу води та функціонують неналежним чином. Вентиляція повітря у цих приміщеннях є вкрай незадовільною.  

Сантехнічне обладнання у більшості оглянутих камерних приміщеннях секторів СІЗО потребує оновлення, а в деяких випадках – необхідна його повна заміна. Санвузли у всіх камерних приміщеннях установи також потребують обладнання бачками для зливу нечистот, проведення санітарних побілок та покращення системи вентиляції повітря.

Перевірка Журналу обліку оглядів ув’язнених осіб фельдшером установи показала, що останній огляд в’язнів фельдшером проводився 31 січня 2017 року, тоді як оглядати в`язнів він повинен щоразу, перед тим, як вони приймають душ – мінімум раз на тиждень.

До того ж, з наявних у лазні 8 душових колонок функціонують лише 3, а розпилювачами води обладнані тільки дві душові.   

З метою вжиття заходів до усунення виявлених порушень закону прокуратурою області готується відповідна інформація керівництву Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України. 

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно