Прокуратура Угорщини взялась за іноземців, які отримують угорську пенсію і не живуть в сусідній країні

Кримінал  27 січня 2019 року, 09:40 2410

Громадяни, вихідці з інших країн, оформляють фіктивну приписку, щоб отримати пенсію, – такі справи розслідує прокуратура Угорщини.

У шахрайстві та підробці документів підозрюються троє осіб, що набули громадянства Угорщини та їхні спільники – угорці, що сприяли їм у обмані державних органів.

Читайте також:  Пенсійна реформа: як заробітчани отримуватимуть пенсії в Україні

Йдеться про фіктивну реєстрацію місця проживання у селищі Нїрмеддєш Саболч-Сатмар-Берегського округу.

Про порушення кримінальної справи повідомив Сіладі Ласло – речник прокуратури Саболч-Сатмар-Берегського округу.

Ще в 2014 році родина, за допомогою угорських власників нерухомості, оформила реєстрацію місця проживання, знаючи напевне, що не буде там проживати. Їхньою метою було набуття права власності на нерухомість, – зазначив Сіладі Ласло.

Чиновник пояснив, що пенсійне забезпечення за віком має громадянин Угорщини, який постійно проживає на території країни.

Читайте також:  Закарпатські пенсії одні з найнижчих в Україні

В 2015 році ця подружня пара оформила пенсію за віком та  роками отримувала її.

Подружня пара незаконним шляхом отримала понад 11 мільйонів форинтів пенсії та близько мільйона форинтів соціальної допомоги.

Тоді ж в 2015 році розпочалися перевірки фактів реєстрації місця проживання. Правоохоронні органи виявили, що ця проблема має систематичний характер. Так, було виявлено адреси будинків, в яких кількість прописаних мешканців сягала 60-70 осіб!

У зловживаннях з прописками в населеному пункті Нїрмеддєш підозрюється колишній мер.

Читайте також:  Народний депутат розповів, чому закарпатці беруть угорські паспорти

Крім того, по 70 тисяч форинтів за кожну «прописку» отримували й власники будинків.

Серед 2700 осіб населення Нїрмеддєша – 250-300 осіб  (11%) – були фальшивими мешканцями, які реєструвалися заради пенсій, соціальних допомог та інших цілей.

Також серед тих родин, хто прописувався за вигоду, були й діти. Відтак, у перевіряючих органів виникло запитання: а який навчальний заклад відвідують ці діти, адже ані в школі, ані в садочку – їх не бачили. Також місцеві мешканці зазначали, що їхні нові «сусіди» часто й угорською не вміли розмовляти.

Звичайно, пише видання Szabolcsihír, є й такі родини етнічних угорців, які переїжджають до Угорщини з інших країн, зокрема, з України, та  живуть постійно, а випадки з незаконними отриманням соціальної допомоги – відслідковуються.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0