Кримінал   • 6 лютого 2019 року, 20:112339

Міжнародний скандал: словацький митник вимагав від українського журналіста хабар

Міжнародний скандал: словацький митник вимагав від українського журналіста хабар

Закарпатський журналіст Віталій Глагола у соцмережі "Фейсбук" опублікував відео інциденту, який трапився з ним на словацько-українському кордоні. Митник Словаччини вимагав від громадян України по 10-20 євро.

"Щось замотався і зовсім забув вам ропзовісти. У неділю, я їхав на своєму авто із Словаччини в Україну для розмитнення. І яким же було моє здивування коли словацький митник почав вимагати у мене хабара. Ну, як хабара - "на кавічку". Я чув, що люди у черзі після яких, я стояв між собою говорили про те, що митнику виявилось мало 10 євро і він вимагав хоч 20. Тому я вирішив знімати момент коли він підійде до мене на телефон. Словацький митник був дуже здивований, що я не в курсі про цю "традицію".

Читайте також:  Поліція розповіла про конфлікт закарпатця і прикордонників

Після, того як він відкрив мій паспорт, із ним склався приблизно такий діалог:
- А то-то?
- Що то-то?
- Традиція!
- Яка традиція?
- Та на кофе, нє?
- А, нє… На кофе нє..
- Чого ні?
- А чого так? Ніяке «на кофе»
- Нічого?
- Та усе в порядку…
- Но, то зараз побачимо! Йди до поліцая...

Після того, як він не отримав заповітні 20 євро, то відклав мої документи у сторону і почав оформлювати папери людей, які стояли за мною в черзі і виявились менш принциповими.

На відео видно момент, коли митник спілкується зі мною і просить гроші (на жаль не дуже якісно. Я не хотів аби він побачив зйомку на телефон), Також видно, як він ігнорує наші документи і відмовляється оформлювати авто, а ще видно розповідь людей, що стоять у черзі після нас і розповідають про те, як давали хабаря митнику. Із етичних причин - обличчя усіх людей на відео крім митника-хабарника приховано. Насолоджуйтесь.

Задля справедливості - на нашому боці кордону від українських митників жодних натяків на хабар не отримував", – зазначив Віталій Глагола.

Нагадаємо, що раніше закарпатські прикордонники "закривали" очі на контрабанду сигарет.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів