Начальницю Головного управління Держгеокадастру Закарпаття підозрюють в скоєнні службових злочинів

Кримінал  31 липня 2019 року, 19:38 1045

Детективи поліції Закарпаття, за керівництва прокуратури Закарпаття, повідомили про підозру в скоєнні службових злочинів начальниці Головного управління Держгеокадастру області. Посадова особа підозрюється в зловживанні владою та службовому підробленні, що спричинило тяжкі наслідки для держави. Йдеться про незаконне відчуження земельних ділянок на Мукачівщині. Слідством встановлено, що в лютому 2018 року обласне управління Держгеокадастру в особі її керівника видало завідомо протиправний наказ, яким було включено до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав на них на земельних торгах – 14 земельних ділянок загальною площею 559,6741 га, які розташовані на території Бобовищенської сільської ради (за межами населеного пункту) Мукачівського району.

Цим самим посадовці Держгеокадастру незаконно позбавили права постійного користування даними земельними ділянками ДП «Агропромислово-торгове підприємство «Бобовище», яке володіло ними на підставі державного акту на право постійного користування. Начальник Головного управління Держгеокадастру в Закарпатті, достовірно знаючи про те, що ДП «Бобовище» включено до переліку підприємств, які не підлягають приватизації, а дані земельні ділянки використовуються даним підприємством у його господарській діяльності, переслідуючи кінцеву злочинну мету отримання неправомірної вигоди для себе, підписала та видала завідомо незаконний наказ, що в подальшому призвело до відчуження від держави 14 земельних ділянок.

Читайте також:  Головному лісівнику Закарпаття повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем

У подальшому землі ДП «Бобовище» взяло в оренду приватне товариство терміном на 7 років з правом пролонгації договору оренди. Як повідомляють в поліції Закарпаття, своїми діями очільниця Держгеокадастру в Закарпатській області грубо порушила вимоги Земельного кодексу України та Закону України «Про управління обєктами державної власності», з метою отримання неправомірної вигоди як для себе, так і для приватного товариства. За даними фактами розпочато кримінальні провадження за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою) та за ч.2 ст.366 ККУ (Складання і видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки). Очільниці Держгеокадастру Закарпаття, за процесуального керівництва прокуратури Закарпатської області, повідомлено про підозру в скоєнні даних злочинів. Фігурантці справи загрожує позбавлення волі на строк до 8 років. Слідство у справі триває.

Нагадаємо, що нещодавно закарпатських митників викрили на масштабних зловживаннях.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0