Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Кримінал
 • Місцеві вибори 2020: на Закарпатті поліція вже розслідує 14 кримінальних проваджень

Місцеві вибори 2020: на Закарпатті поліція вже розслідує 14 кримінальних проваджень

Місцеві вибори 2020: на Закарпатті поліція вже розслідує 14 кримінальних проваджень

25 жовтня відбудуться місцеві вибори. Громадяни обиратимуть міських, сільських та селищних голів, депутатів рад об’єднаних територіальних громад. Поліція Закарпаття наголошує на необхідності дотримання вимог законодавства під час виборчого процесу. 

ВІДЕО ДНЯ

Що стосується статистики, то станом на сьогодні, 15 жовтня, у поліції розслідується 14 кримінальних проваджень, які прямо або опосередковано стосуються виборчого процесу.  Крім того, поліцейськими складено 35 адміністративних протоколів за порушення виборчого законодавства.

Нагадуємо, що за дану категорію злочинів передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Зокрема, за підкуп виборців (стаття 160 Кримінального кодексу України) передбачено покарання від штрафу до позбавлення волі строком від 5 до 7 років. Кримінальну відповідальність передбачено за перешкоджання здійсненню виборчого права (стаття 157 Кримінального кодексу України), за неправомірне використання виборчих бюлетенів, фальсифікації під час підрахунку голосів (стаття 158 ККУ), за порушення таємниці голосування (стаття 159 ККУ) тощо.

Реклама
Читайте також:
Хто балотується на посаду міського голови Мукачева: список та коротка інформація про кандидатів

Адміністративна відповідальність, зокрема, передбачена за порушення права громадянина на ознайомлення зі списком виборців, за незаконну агітацію, зокрема в «день тиші», за виготовлення агітаційних матеріалів кандидатів (листівки, біг-борди, друковані ЗМІ) без належного їхнього оформлення тощо. 

Реклама

Поліція Закарпаття й надалі відслідковуватиме передвиборну ситуацію в краї й зробить все можливе і передбачене законом, аби вибори на Закарпатті 25 жовтня пройшли в правовому полі.  Водночас правоохоронці залишаються поза політикою і не втручатимуться у сам процес виборів.

"Закликаємо громадян повідомляти про всі можливі порушення виборчого законодавства на спецлінію "102", – зазначили у відділі комунікації поліції Закарпатської області.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно