Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

В Ужгороді презентували альманах «Літературне Закарпаття 2021»

В Ужгороді презентували альманах «Літературне Закарпаття 2021»

11 лютого в облдержадміністрації презентували альманах «Літературне Закарпаття 2021», до якого увійшли твори майже пів сотні письменників регіону.

ВІДЕО ДНЯ

Упорядник, поет, журналіст, голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Кузан відзначив, що видання такої антології вже стало традицією.

«Важлива ця праця тим, що показує зріз літературного життя краю за рік. Частина представлених творів написана авторами, які вже давно не публікували свої доробки, — зауважив Василь Кузан. — У нашому альманасі читачі можуть не тільки відкрити для себе нових авторів, а й побачити з іншого боку тих, кого давно знали, та ще й у різних жанрах».

Реклама
Читайте також:
В Ужгороді презентували книгу про Василя Гарагонича

За словами упорядника, у книзі зібрані сучасні поетичні, прозові, драматичні твори, переклади, нариси, література для дітей. Новаторством є те, що у розділі критики зібрані відгуки про праці закарпатських письменників від критиків з усієї країни. Увесь доробок подано в авторській редакції та без змін.

Реклама

«Варто зауважити, що такий альманах є унікальним в Україні. Інші міста та області готують певні періодичні видання з поезією, гумористичними творами, тематичні брошури, але такого систематизованого збірника за рік немає ніде», — наголосив спікер.

Видавчиня та ілюстраторка Олександра Гаркуша підкреслила практичну цінність праці для читачів, для тих, хто цікавиться літературою і хоче мати уявлення про літературний процес на Закарпатті.

«Як художнику і видавцеві, мені хотілося трохи освіжити видання якоюсь ідеєю, оскільки це твори різних письменників, котрі працюють у різних жанрів. Щоб усе це об’єднати в одній книзі, варто було попрацювати з дизайном, освіжити його. Ми зробили графічний печворк, він практичний, його можна буде використовувати й надалі в інших виданнях, змінюючи колажі та кольори», — прокоментувала Олександра Гаркуша.

Реклама

За словами спікерки, робота над виданням була кропіткою, складною, але цікавою, адже працювати над збіркою одного автора набагато легше, ніж над антологією. Вона також додала, що відкрила тут для себе нову письменницю, котра чіпляє своєю щирістю та ліричністю, а з усіх розділів улюбленим став розділ актуальної критики.

В Ужгороді презентували альманах «Літературне Закарпаття 2021» – 01

На презентації також повідомили, що видання подали на участь у Всеукраїнському рейтингу «Книга року», та анонсували появу нового альманаху. Унікальність останнього полягатиме в тому, що там буде представлена творчість молодих авторів, котрі ще не стали членами Спілки.

«Літературне Закарпаття 2021» вийшло тиражем 200 примірників, котрі передадуть у бібліотеки області та творчим спілкам. Праця побачила світ у межах Програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2021 – 2023 роки і за сприяння управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно