Культура   • 10 червня 2015 року, 08:08966

Навчальний рік Мукачівська хорова школа хлопчиків та юнаків завершила цікавими мистецькими акціями

14-16 травня хор хлопчиків та юнаків (художній керівник - заслужений діяч мистецтв України Володимир Волонтир, хормейстер - Оксана Волонтир, концертмейстер - Христина Волонтир)  брав участь в І хоровій асамблеї на Хмельниччині, в м. Кам’янець-Подільському.

З великим успіхом пройшов концерт хору в коледжі культури і мистецтв і духовні концерти "За мир в Україні" в кафедральному костелі святих апостолів Петра і Павла Римо-католицької церкви та в храмі Святої Трійці Української Греко-католицької церкви.

Художній керівник хору Володимир Волонтир провів з хором хлопчиків та юнаків майстер-клас для учасників науково-практичної конференції - викладачів хорових дисциплін вищих та початкових спеціалізованих мистецьких закладів. Хормейстер хору - Оксана Волонтир виступила на конференції з доповіддю "Мукачівська хорова школа в системі музичної освіти".

За час перебування в Кам’янці-Подільському учасники хору хлопчиків та юнаків познайомились з історичними пам’ятниками древнього міста. Мали захоплюючий квест, екскурсії, цікаві творчі зустрічі. Після від’їзду з Кам’янець-Подільського колектив відвідав історичну фортецю "Хотин".

23 травня Мукачівська хорова школа провела в Мукачеві традиційне весняне свято хорової музики. В програмі свята відбулася конференція клубу хормейстерів "Лад" дитячих і юнацьких хорових колективів і гала-концерт в церкві Замку "Паланок" за участі гостей - хору учнів Київської дитячої школи мистецтв №8 хору хлопчиків і хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи.

26-28 травня хор хлопчиків брав участь в XXVI Міжнародному фестивалі "Музичні прем’єри сезону" в м. Києві.

В Малому залі Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського відбувся концерт хору з творів композитора  Володимира Волонтира на вірші українських поетів. Цікава і самобутня музика, широка палітра музичних образів, натхненне і яскраве звучання дзвінких хлоп’ячих голосів створили атмосферу світла, добра і піднесеного настрою у присутніх в залі.

Хор хлопчиків вітали Голова Національної спілки композиторів України, Лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, член-кореспондент НАМУ, заслужений діяч мистецтв України, професор Ігор Щербаков і Лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, композитор Віктор Степурко, який назвав Мукачівську хорову школу хлопчиків та юнаків "перлиною України".

Діяльність Мукачівської хорової школи  є добрим прикладом високопрофесійного, цілеспрямованого музично-естетичного виховання дітей та юнацтва і вагомим вкладом в розвиток духовності і культури України.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів