Культура   • 17 червня 2015 року, 08:48907

"Подорож музеями Закарпаття": у області презентували новий путівник

"Подорож музеями Закарпаття": у області презентували новий путівник

16 червня в обласному музеї народної архітектури та побуту відбулась презентація альбомного довідника "Подорож музеями Закарпаття", який нещодавно побачив світ у мукачівській видавничій студії "Zoriana" за підтримки управління культури Закарпатської ОДА і КП "Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття" Закарпатської обласної ради". 

Про це йдеться у повідомленні Управління культури Закарпатської ОДА.

Представляли видання його ініціатори, автори та видавці. Зокрема, начальник управління культури Закарпатської ОДА Юрій Глеба розповів, що задум видати подібний альбом виник на початку року в очікуванні двох визначних дат: 70-літнього ювілею Закарпатського краєзнавчого музею та 45-ої річниці з дня заснування обласного музею народної архітектури та побуту. "Як на мене, мету досягнуто: альбом видався справді святковим, але водночас – і презентабельним та інформаційно вартісним як для фахівців музейної справи, так і для туристів". 

До альбому ввійшли статті про 38 музейних об’єктів, які географічно охоплюють усі куточки Закарпаття та репрезентують розмаїту типологію музеїв: від державних – до приватних, від історико-краєзнавчих – до гастрономічних. Також видання містить цікаві публікації про історію та перспективи музейництва в області. Один із авторів, заслужений працівник культури України Всиль Габорець, відзначив: із-поміж усіх культурних напрямків, музейництво повинне бути в пріоритеті, позаяк, приїжджаючи кудись, людина в першу чергу знайомиться з історією і традиціями тієї місцевості, а вже потім, через призму побаченого, більш усвідомлено оцінює все довкола. Відтак, саме музейництво презентує самобутність краю та є невід’ємною складовою його туристичної привабливості. 

"Щоправда, наші музеї, навіть найбільш визначні, сьогодні потребують підтримки. Приміром, північній вежі Закарпатського краєзнавчого музею загрожує руйнація. Вартість реставраційних робіт досягне 20-ти мільйонів гривень. Стараннями активістів музейної справи, прохання про допомогу нарешті почуто у вищих владних кабінетах і, можливо, наступного року установа нарешті одержить необхідне фінансування. Крім того, обласний художній музей ім.Й.Бокшая гостро потребує розширення виставкової площі, адже цінні експонати нині зберігаються у вкрай невідповідних умовах. Є ще низка проблемних питань. – каже Всиль Габорець. – Та вже з цим презентаційним альбомом ми можемо сміливо звертатись до тих, від кого залежить прийняття важливих рішень. Піклуватись є про і це очевидно. Ми дуже надіємось, що про успішне вирішення музейних проблем зможемо написати в продовженні цього альбому, скажімо, наступного року". 

На появу чергової праці про музеї Закарпаття в серії "Філософія культури" чекає і видавець Оксана Головчук. Каже, ще до виходу альбому їй телефонували музейники, чиї заклади не ввійшли до альбому, й запитували про продовження проекту. Разом із тим, видавчиня запропонувала організаторам слушну ідею: перевидати довідник для комерційних цілей. "Друкувався цей альбом винятково як подарункове видання, проте, якщо випустити його в меншому форматі, під м’якою обкладинкою та доповнити контактами закладів, ми одержали б довідковий продукт, корисний як туристів, так, відповідно, і для музеїв. Принаймні, власники книгарень, котрі бачили цей альбом, зізнались, що радо б поповнили таким виданням свої прилавки".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів