Культура   • 26 червня 2015 року, 14:04953

На Іршавщині цими вихідними відбудеться фестиваль "Гамора-2015"

На Іршавщині цими вихідними відбудеться фестиваль "Гамора-2015"

27-28 червня в с.Лисичово на Іршавщині відбудеться "Гамора-2015". Традиційно, фестиваль гуртує майстрів ковальської справи з різних областей України та близького зарубіжжя довкола унікальної місцевої атракції – водяної кузні, спорудженої у XVIII столітті. Сьогодні кузня відома не лише як пам’ятка ковальського ремесла, але і як єдина з подібних у Європі, що досі функціонує.

Цьогоріч участь у фесті візьмуть зо 20 ковалів - як любителів, так і професіоналів гарячої та холодної обробки металу. Майстри змагатимуться у кількох номінаціях, а крім того - демонструватимуть свої вміння глядачам і навіть навчатимуть їх базовим принципам ковальства, щоби всяк охочий зміг викувати щось власноруч. Також відвідувачам запропонують спробувати себе в інших видах ремесел та рукоділля, долучившись до майстер-класів, - інформує Управління культури Закарпатської ОДА.

Окрім того, в програмі передбачені численні виступи фольклорних колективів, власне, в перші роки існування "Гамори" колоритне концертне дійство було чи не основним наповненням фесту. Наостанок організатори запланували підйом на полонину Кук (залежно від погоди) та акцію "Ковальське багаття", під час якої туристів знайомитимуть із місцевими народними традиціями.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів