Культура   • 9 липня 2015 року, 21:53787

Представники культури та духовенства краю вшанували постать видатного письменника Юлія Боршоша-Кум’ятського

Представники культури та духовенства краю вшанували постать видатного письменника Юлія Боршоша-Кум’ятського

8 липня виповнилося 110 років від дня народження знаного українського письменника, культурного діяча та педагога Юлія Боршоша-Кум’ятського. Вшанували постать видатного закарпатця годиною пам’яті у приміщенні обласного осередку Національної спілки письменників України.

Про життєвий шлях та неоціненність внеску Юлія Боршоша-Кум’ятського в культурний розвиток краю розповіли голова осередку НСПУ, письменник Василь Густі, літературознавець Дмитро Федака, поет Василь Кухта, а також члени родини Юлія Боршоша-Кум’ятського, - зазначили в Управлінні культури Закарпатської ОДА.

Юлій Боршош (творчий псевдонім – Кум’ятський) народився в с.Великі Ком’яти на Виноградівщині. Навчався в місцевій народній школі, за тим – у вчительській семінарії Ужгорода. Більше 40 років віддав роботі на педагогічній ниві в різних куточках краю. Одночасно, здійснював себе як талановитий поет, автор глибокої духовної лірики та патріотичних віршів, сповнених ідеями народності та любові до рідного краю. Із юнацьких літ публікувався в місцевих та всеукраїнських літературних часописах, видав 13 оригінальних поетичних збірок. Декілька ж видань творів надруковано після митця, найповніше з них – "З наказу роду" – побачило світ у 2005-му році у "Видавництві "Закарпаття" (серія "Письменство Закарпаття") за упорядкування сина автора Юлія-Богдана Боршоша та науковця Дмитра Федаки.

Після години пам’яті учасники також поклали квіти та відправили панахиду біля могили поета на Кальварії.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів