Культура   • 28 липня 2015 року, 15:234747

Закарпатські колективи виступили на міжнародному фестивалі у Словаччині

Закарпатські колективи виступили на міжнародному фестивалі у Словаччині

26 липня 2015 року в амфітеатрі села Тополя (Пряшівський самоврядний край, Словаччина) відбувся міжнародний фестивал, який було організований місцевою владою (сільський голова Марія Бобрікова) за підтримки Регіональної ради Союзу русинів-українців Словаччини у місті Гуменне (голова Михайло Іванцо).

Головне завдання цього мистецького дійства – духовне єднання русинів-українців Східної Словаччини й України. До слова, саме у цьому селі  24 квітня 1803 року народився закарпатський громадський та культурний діяч Олександр Духнович. У центрі села, поряд з греко-католицькою церквою й амфітеатром, розташований Парк Олександра Духновича, де в оточенні молодих кипарисів встановлено погруддя письменника, розміщені стенди з його біографією, проілюстровано основні моменти його життя. Тому другим акцентом культурно-мистецької акції було вшанування 150-річниці з дня його смерті. 

Колективи, які виходили на сцену, представляли різні регіони Східної Словаччини, де проживають русини-українці. Зокрема, народний ансамбль «Ублянка» з села Убля на чолі з головою села, депутатом словацького парламенту Надією Сірковою виконав багато пісень, які відомі по обидва боки українсько-словацького кордону. Глядачі, які вщерть заповнили того вечора глядацький зал амфітеатру села Тополя, підспівували артистам і бурхливими оваціями винагороджували усіх без винятку учасників концерту.

Далі естафету народної пісні підхопили чоловічий вокальний ансамбль «Русинські голоси» з м.Гуменне, місцеві дитячі фольклорні колективи, інші самодіяльні митці. Гарно показали себе молоді виконавці з України – ансамбль «Фатьови» з міста Мукачево, які чудово грали і співали закарпатські народні пісні.

А також добре відомий словацьким глядачам вокальний дует «Камелія» Ужгородського району у складі Мирослави Швах-Пекар та Оксани Ленарт. Почергово змінюючи на сцені словацьких виконавців, українки дарували глядачам свої пісні. Це своєрідне мистецьке змагання, в якому всі стали переможцями, принесло справжню насолоду всім його учасникам. У виконанні дуету «Камелія» прозвучали пісні «Чарівна гуцулка», «Трави», «Тобі». А закарпатські народні пісні в естрадній обробці разом з «Камелією» співали всі глядачі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів