Культура   • 19 серпня 2015 року, 09:05722

На Берегівщині відзначатимуть День святого Іштвана

На Берегівщині відзначатимуть День святого Іштвана

20 серпня угорці відзначають День святого Іштвана – першого короля Угорщини, мудрого правителя, з іменем якого пов’язують створення Угорської держави.

20 серпня – національне свято, в Угорщині – вихідний. Окрім цього, в цей день відзначають і свято врожаю нового хліба і вже традиційно випікають багатокілограмовий коровай із зерна, яке надсилають з усіх куточків, де проживають угорці, в тому числі із Закарпаття.

“Основні урочисті заходи нинішнього року проходитимуть у Солотвині,- каже член правління обласного і голова Берегівського районного осередку КМКС Йосип Шін. - А на Берегівщині вперше відбудеться фест святого Іштвана в селі Косино”.

Організатори дійства – громадські формування “Про культура Субкарпатіка” та “За розвиток Косина і прилеглого регіону “Гравіс” разом з активістами КМКС підготували змістовну програму. Розпочнеться свято урочистою літургією в місцевому римо-католицькому храмі. Відтак учасники зможуть оглянути виставки робіт народних умільців, випробувати власне уміння в різних майстер-класах, продегустувати угорські національні страви та напої, діти – позмагатись в захоплюючих іграх тощо.

Офіційне відкриття фесту – o 14:00 за київським часом.

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів