Культура   • 21 серпня 2015 року, 10:21607

Закарпатські фотохудожники представили виставку робіт, присвячену Дню Незалежності

Закарпатські фотохудожники представили виставку робіт, присвячену Дню Незалежності

20 серпня у читальному залі Ужгородської Центральної міської бібліотеки відкрилася тематична виставка «Україна в об’єктиві фотохудожника», присвячена Дню Незалежності України, яку підготував Обласний організаційно-методичний центр культури спільно з Ужгородською Центральною міською бібліотекою.

Днями Україна відзначатиме День Незалежності. Саме відзначатиме, бо святкувати, на жаль, і нема чого. Вже другий рік на сході країни триває війна, що розділила суспільство на кілька ворожих таборів і ставить під загрозу не тільки незалежність держави, але й узагалі її існування. Підступний «старший брат» не зміг змиритися, що після втечі проросійської політичної еліти держава реально почала ставати незалежною, і вирішив насильно повернути нас у своє лоно. Але з примусу – милий не будеш.

На щастя, війна ще не прийшла на карпатську землю, але прийшла в наші домівки. Вона своїм чорним крилом зачепила чи не кожну родину, чи не кожну людину. Її жахливий відгомін у наших серцях. Тому нині, у цей важкий для громадян час, надзвичайно важливо не втрачати оптимізму, вірити тільки в себе, у свої сили. Допомагають нам залишатися людьми і не стати звірами,  вірити в світле майбутнє митці, які надзвичайно емоційно сприймають реальність, роблять усе, щоб цей Світ став кращим, добрішим. Вони свято вірять, що краса врятує цей світ. Саме це засвідчує тематична виставка «Україна в об’єктиві фотохудожника», присвячена Дню Незалежності України. 

У роботах фотохудожників – край карпатський, неповторний і чарівний, люди, які живуть на цій благодатній Срібній Землі, але не завжди, на жаль, шанують її і належно до неї ставляться. Родзинкую виставки, без сумніву, стали роботи всесвітньо відомого фотохудожника, лауреата багатьох міжнародних премій і відзнак Володимира Балеги. Визнання прийшло до нього ще у 80-ті роки минулого століття, а вже у 2003 році його робота на Міжнародній виставці у Румунії відзначена золотою медаллю. Його світлини вирізняються оригінальністю образного мислення, тонким художнім смаком. Звичайно, на увагу заслуговує кожна фоторобота, що ввійшла до експозиції, і вона знайде свого глядача.

Серед учасників також такі відомі й знані майстри фотомистецтва, як Юрій Мельник, Василь Ловска з Іршавщини, Борис Корнієнко з Виноградівщини, Степан Кручаниця з Мукачівщини, Іван Томчані з Ужгородщини, Омелян Коляджин, Марія Купарь з Ужгорода та інші митці Закарпаття.

Відкрила виставку директор Обласного організаційно-методичного центру культури Ганна Дрогальчук. Вона відзначила важливість подібних акцій, висловила вдячність учасникам.

Начальник управління у справах культури, спорту та молоді Ужгородської міської ради Євген Бобров приєднався до привітань.

Володимир Балега розповів про діяльність спілки фотохудожників Закарпаття, про свою творчість і досягнення. Своє слово про фотомистецтво висловив і Борис Корнієнко, відомий митець із Виноградівщини. Музичне вітання подарувала молода талановита співачка Мирослава Копинець.

Цікавою була презентація роботи, яку проводить клуб «Арт-Панорама», бібліотекаря відділу обслуговування Центральної міської бібліотеки Андріани Гузак.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів