Культура   • 1 вересня 2015 року, 20:211688 ФОТО

Культурно-мистецькі виші Закарпаття відсвяткували День знань

День знань, разом із усіма навчальними закладами області, відзначили і культурно-мистецькі виші. Вперше за парти Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора, Ужгородського коледжу культури і мистецтв, Коледжу мистецтв ім.А.Ерделі та Закарпатського художнього інституту нині сіли більше 300 студентів.

Зокрема, Ужгородське музучилище, відповідно до плану державного замовлення, зарахувало на навчання 63 студентів – найкращих випускників музичних шкіл з усіх куточків області. Найбільше їх цьогоріч із Ужгорода, Тячівського, Виноградівського і Мукачівського районів. А найпопулярнішими спеціалізаціями стали "Народні інструменти", "Оркестрові, духові та ударні інструменти", а також "Хорове диригування", - зазначили в Управлінні культури Закарпатської ОДА.

На навчання до Ужгородського коледжу культури і мистецтв зарахували 97 абітурієнтів, із них 21 – на контрактну форму навчання. Найбільше "першачків" із Ужгородського району та м.Ужгород, Тячівщини. Хустщини та Виноградівщини. Щодо спеціалізацій, то цьогорічні фаворити – "Бібліотечна справа", "Хореографія" і "Хоровий спів".

До Коледжу мистецтв ім.А.Ерделі прийняли на навчання 70-ох студентів за п’ятьма спеціалізаціями, найбільш затребуваними з яких цього разу виявились "Живопис", "Дизайн інтер’єру" та "Графічний дизайн". А до Закарпатського художнього інституту вступили 80 молодих митців, більшість із яких також віддали перевагу вище згаданим спеціалізаціям. Щодо географії вступників, то вона охопила не лише нашу область: вищу художню освіту на Закарпатті здобуватимуть і студенти зі Львівщини, Хмельниччини, Одещини, Луганщини та Донеччини.

Незважаючи на загальне скорочення кількості випускників 9-их класів ЗОШ області, результати вступної кампанії відповідають очікуванням, – кажуть керівники закладів. Стосовно ж набору до шкіл естетичного виховання краю, точна кількість "першачків" стане відомою на початку жовтня, однак уже зараз варто відзначити, що всупереч тенденціям по всій Україні, на Закарпатті вдалося зберегти мережу мистецьких шкіл, тобто, жодну не ліквідовано і це є хорошим показником роботи закладів позашкілля у сфері культури області.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів