Образотворці краю відзначили професійне свято масштабною виставкою в Ужгороді
Вчора на зустріч Всеукраїнському дню художника (12 жовтня), роботи закарпатських образотворців представили відразу в трьох мистецьких локаціях Ужгорода: обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая (живопис, скульптура), обласному музеї народної архітектури та побуту (графіка) та міській галереї "Ужгород" (декоративно-прикладне мистецтво).
Виставка "Осінь" – уже традиційний творчий звіт художників області з нагоди професійного свята. Цьогоріч участь у виставці взяла рекордна кількість митців – 157, серед яких імениті автори та творча молодь. Для представницької експозиції спеціальною комісією було відібрано 220 робіт. Як правило, саме вони послугують вагомим аргументом при розгляді кандидатур на одержання обласної премії у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ім.Й.Бокшая та А.Ерделі, – повідомляє Управління культури Закарпатської ОДА.
РекламаМистецтвознавець Олена Приходько, котра брала участь у відборі творів, відзначила їхній високий виконавський рівень та ідейний посил. Так, за словами мистецтвознавця, об’єднавчим для багатьох робіт є дух патріотизму – не замовного і не заполітизованого, а правдивого, щирого, такого, що пройшов крізь душу художника та знайшов своє вираження не стільки в очевидних образах, як у натяках, прихованому символізмі. Показовими в цьому сенсі Олена Приходько назвала, приміром, полотна Володимира Микити "Соняшники" та Владислава Габди "Вінок".
Із прийдешнім святом художників привітали керівники краю та вручили окремим митцям почесні грамоти Закарпатської ОДА та обласної ради.
РекламаВ свою чергу, директор обласного художнього музею ім.Й.Бокшая висловив сподівання щодо здійснення давньої мрії художників Закарпаття – мрії, яку виношували і корифеї крайового малярства Й.Бокшай та А.Ерделі. Йдеться про створення мистецького центру, що об’єднував би весь комплекс будівлі колишнього Ужгородського жупанату. Принаймні, так було з 1938 по 1945 рік, після чого частину приміщень займали не пов’язані з мистецтвом структури. Так є і донині. Повернення цих приміщень дозволило б одночасно експонувати як безцінні твори класиків, що нині тісняться у фондосховищах музею, так і роботи сучасників. "Закарпатська художня школа, безумовно, заслуговує бути гідно репрезентованою, – каже Франциск Ерфан, – тож ми сподіваємося, що нова влада Ужгорода відрізнятиметься не тільки новими обличчями, а й новим підходом до популяризації наших культурних надбань і вже наступний День художника ми зустрінемо в оновленому мистецькому центрі".
Святкова ж експозиція "Осінь" у виставкових залах Ужгорода продовжиться до 26 жовтня.