В обласному центрі відбувся творчий вечір Василя Малишки

Культура  13 січня 2016 року, 13:38 Володимир Мишанич 857

Днями в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок “Бавка” відбулася прем’єра художнього короткометражного фільму “Карпатське intermezzo”.

Цей фільм – сучасні рефлексії за мотивами новели “Intermezzo” Михайла Коцюбинського, режисерський деб’ют Василя Малишки, юного ужгородського письменника, автора чотирьох книжок.

В основу фільму автор взяв новелу Михайла Коцюбинського “Intermezzo”, що вразила його своєю поетичністю, глибиною образів. Як відомо, – це лірична імпресіоністична новела про митця, його місце в суспільстві. А загалом – це твір про людину й середовище в якому вона живе, про блага цивілізації, їхній вплив на тіло і душу людини. Письменник надзвичайно колоритно змальовує свій глибоко депресивний стан, фізичне виснаження й духовну спустошенність, безсилля й небажання боротись з життєвими обставинами. Його психіка розхитана, а внутрішній голос волає про потребу спокою і самотності. І тільки опинишивсь в селі, наодинці з Природою починається його духовне зцілення, з’являються внутрішня гармонія, сили, готовність знову боротися зі світовим злом.

Автор стверджує і наголошує, що причина хаосу і зла у світі – сама людина. В новелі чітко прослідковується  зіставлення двох світів; людського, смертоносного, – і гармонійного, життєствердного світу природи.

Фільм “Карпатське intermezzo” Василя Малишки, за його словами, задумувався як звичайна екранізація новели, але в ході роботи над ним сценарій довелося змінити. Провідний мотив фільму молодого режисера – заклик до людини оновитися духовно, стати гармонійною часткою Всесвіту.

Оператор – керівник народної кіностудії “Едельвейс” Обласного організаційно-методичного центру культури Галина Чельоскі. Головні ролі виконують заслужена артистка України Наталія Орєшнікова та Микола Карпенко. Фільм буде представлений як творча робота під час вступу  на факультет кіно та телебачення Празької академії мистецтв.

Творчість Василя Малишки репрезентувала Катерина Семенченко ведуча культурно-мистецької акції.

Привітати автора з творчим дебютом в Театр ляльок “Бавка” завітали відомі письменники краю Василь Густі, Дмитро Кешеля, Мар’яна Нейметі, Сергій Федака, що свідчить про визнання молодого письменника.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0