В Ужгороді відзначали ювілей мистецьких премій

Культура  16 січня 2016 року, 10:04 758 ФОТО

Учора в Ужгороді урочисто відзначили 20-річчя від заснування обласних премій у галузі літератури та мистецтва.

Нагороди засновані в 1995 році облдержадміністрацією та облрадою з потрійною метою: вшанування вагомого внеску в культуру краю митців, чиїми іменами названо премії, відзначення здобутків сучасників у різних мистецьких жанрах, а також – матеріальне заохочення митців до творчих пошуків і самовдосконалення, – зазначає Управління культури Закарпатської ОДА.

За час існування, лауреатами премій стали 237 представників культури Закарпаття. Зокрема, премію ім.Й.Бокшая та А.Ерделі в галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва одержав 71 лауреат, премією ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв у галузі театрального мистецтва удостоєно 73 діячів, премію ім.Д.Задора в галузі музичного та виконавського мистецтва вручено 40 окремим виконавцям та 8 колективам, а премією ім.Ф.Потушняка в галузі літератури нагороджено 39 письменників і літературознавців.

Виставку робіт лауреатів премії у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за всі роки нині відкрили в галереї “Ужгород”, оглянути унікальну добірку охочі зможуть до кінця місяця. Доробки ж лауреатів літературної і театральної премій експонували у фойє облмуздрамтеатру. Там само, але вже на сцені – свою творчість представили численні лауреати премії в галузі музичного та виконавського мистецтва.

У рамках святкування, керівники краю привітали присутніх і нагородили цьогорічних переможців. Отже, в галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва нагороджено Тараса Данилича, Олександра Громового, Надію Пономаренко, Андрія Возницького, Петра Матла, Єлизавету Міравчик-Ракович і колектив наукових працівників Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту.

У галузі театрального мистецтва – Атіллу Ференца, Юлію Чеховську, Вероніку Тищук, Василя Габорця та режисерсько-постановочну групу Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв.

У галузі музичного і виконавського мистецтва – Ігоря Задорожного, Василя Гайдука, Михайла Петрушевського, Мирославу Швах-Пекар і заслужений академічний Закарпатський народний хор.

У галузі літератури – Вікторію Андрусів, Юрія Шипа, Лідію Повх, Надію Ференц, Олександра Гавроша та Василя Густі.

Лауреати отримали дипломи та грошові винагороди в розмірі 8 тисяч для одного переможця та 12 тисяч – для колективу-переможця. Як наголосив начальник управління культури ОДА Юрій Глеба, такий розмір премії, хоча й відповідає розмірам деяких державних нагород, вже давно потребує збільшення, адже зупинився на рівні 2010 року.

Це питання та ще деякі зміни, зокрема, в складі комісій, періодичності вручення премій та структурі номінацій (їх нині – 24 і, певно, деякі доведеться об’єднати, деякі ж – замінити новими) – обговорять уже наступного місяця під час засідання обласного комітету із присудження премій у галузі літератури та мистецтва

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0