У Виноградові Петро Коцан представив ретроспективну виставку робіт

Культура  26 березня 2016 року, 11:29 862

Художник вперше зважився показати свій творчий доробок виноградівцям. Близько півтори сотні робіт склали галерею живописних епізодів, які вчитель методист зробив протягом життя поряд з викладацькою роботою. Особисто він вважає більшість із них етюдними. Вони розповідають, як про життєвий шлях художника, так і про власні творчі пошуки. Працюючи викладачем малювання у літніх і зимових таборах відпочинку «Юний художник», Петро Коцан разом з вихованцями побував у різних куточках Закарпаття, України, Росії, які по мірі можливості замальовував.

Палітра Петра Коцана м’яка, з тендітною підбіркою кольорів. Синхронно вкраплюючи у фарбу свіжість і мелодійність простору, художник приборкує світло, що робить картину не навантаженою і спокійною. Яскравість у прозорості, чіткість не в контурах, а у хвилях, що мінливо грають, то зі світлом, а то з тінями. Краса, безмежжя і любов панують на полотнах і це робить їх граційними і просторовими, такими, що ніби поза часом існують – в безперервності.

Петро Коцан має чисельну команду учнів, більшість із них обрали також творчі, або педагогічні спеціальності. Син Юрій Коцан працює архітектором у Києві, донька Олена Власюк – кандидат педагогічних наук. Його учень – відомий світового рівня художник Йосип Талі проживає в Росії, Санкт-Петербург, Дулішкович В., Кушінко Т. працюють і проживають в Угорщині. У рідному місті його учнями є кераміст Ольга Гал та художниця Люба Шпак. Зараз Петро Петрович на пенсії і мріє присвячувати весь свій час творчості, тож можна сподіватися, що ця виставка не остання. Гадаю, глядачі матимуть насолоду від перегляду даної виставки і, нарешті, зможуть оцінити талант Петра Коцана не лише, як педагога, а й художника.

Виставка триватиме до 20 квітня цього року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0