У центрі Тячева встановили гігантську писанку

Культура  29 квітня 2016 року, 08:29 Наталія Маджара 1246 ФОТО

Вчора, у Чистий Четвер, на площі Поштовій у Тячеві провели свято з нагоди відкриття міської Великодньої писанки. Це урочисте і радісне дійство вже стало доброю традицією у місті. Цьогоріч до його проведення долучились, окрім міських закладів освіти і культури, ще й школи та дитсадки сіл Тячівської об’єднаної громади.

До свята на площі Поштовій встановили двометрову диво-писанку, яку розмалювали працівники і вихованці соціального центру для молоді з особливими потребами «Парасолька».

Директор закладу Оксана Лукач пояснила, що цього року оздоблення Диво-писанки вирішили змінити, адже минулими роками, коли її декорували звичайними мальованками, вона ставала жертвою вандалів.

«Цього року ми вирішили зробити писанку оберегом нашого міста, прикрасивши орнаментом, який би відповідав традиціям нашого краю, – розповіла Оксана Василівна.

Тому кожен візерунок на Диво-писанці має символічне значення. Квітка-ружа і сонце символізують здоров’я і довголіття, знак безконечності – життя, крапочки – це символи зірок та зерна (означають гарний врожай), грабельки – працелюбність, трикутник – символ Святої Трійці, смерека та квіти – означають кохання, півники захищають від пожеж та нечистої сили.

«Парасольківці» виготовляли писанку близько двох місяців, працюючи по 4-5 годин на добу: спочатку оновили, пошпаклювали та відшліфували основу. А потім виготовили лекала та намалювали ескіз яйця. Затим акриловими фарбами наносили малюнок. Готовий Великодній оберіг покрили спеціальним лаком.

«Робота була дуже кропіткою. Але сподіваємось, наша писанка стане справжнім оберегом для нашого міста», – каже директор центру «Парасолька».

Джерело: Тячів
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0