Фільм закарпатця В’ячеслава Бігуна здобув гран-прі кінофестивалю "Пілігрим"

Культура  30 квітня 2016 року, 08:26 964

Художня стрічка “Мати. В ім’я мільйонів” В’ячеслава Бігуна здобула гран-прі ІІІ конкурсу-фестивалю екранних мистецтв “Пілігрим”. На фестивалі змагалися 90 короткометражних фільмів з України та зарубіжжя (зокрема з Грузії, Росії та Естонії). Журі фестивалю очолив кінорежисер, заслужений діяч мистецтв України Михайло Іллєнко.

Фільм «Мати. В ім’я мільйонів», перший художній фільм режисера, знято за мотивами однойменного оповідання українського Гомера кіно – Довженка. Бездіалогова стрічка розповідає водночас про трагічну та величну долю української матері. Головну роль виконала Леся Липчук (актриса Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка), були зайняті й провідні іноземні актори, як-от Олександр Івашкевич, Сіім Пуві, Грем Даллас та інші. Окрім народної музики, в фільмі звучать композиції Володимира Гронського (провідний композитор Національної кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка). Фільм знімали в Естонії й над ним працювали актори та знімальна група з близько 20 країн світу.

Це перший приз фільму “Мати” в Україні, який більш відомий за кордоном. Загалом його уже відібрано на вісімнадцять (на квітень 2016 р.), переважно міжнародних кінофестивалів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0