Мукачівців з нагоди Дня вишиванки закликали одягнути національне вбрання

Культура  18 травня 2016 року, 08:22 874

З нагоди відзначення Дня вишиванки вчора, 17 травня, працівники центральної міської бібліотеки ім. О.Духновича нагадали мукачівцям та гостям міста про цей день. Вони вручали перехожим інформаційні дайджести про історію української вишиванки, запропонували відвідати бібліотеку та дізнатися про українську вишивку більше, і запросили всіх приєднатися до цієї події.

Основна мета заходу — це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом, – йдеться у повідомленні Мукачівської міської центральної бібліотеки ім. О.Духновича.

"Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів", – зазначається в повідомленні бібліотекарів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0