Відомій берегівській медальєрці відкрили меморіальну дошку на території Європейського дому

Культура  23 травня 2016 року, 09:29 1767 ФОТО

Жужанну Ортутай знали насамперед як таловину медальєрку, художника-кераміста. Одна з останніх робіт мисткині – барельєфи на меморіальних дошках знаних колег – Ганни Горват, Йосипа Гарані та Анни Надаш, що восени були встановлені на фасаді міського Будинку культури.

Починала трудову кар’єру на Берегівському майоліковому заводі, де колись працювала і Ганна Горват. Вони товаришували. Молодша Жужа багато-чому навчилась у відомої Майстрині. Була нагороджена однією з найвищих відзнак Берегова – медаллю “Pro urbe” (За місто). Відійшла у Вічність восени минулого року у віці 71 рік. Без дружини залишився чоловік Томаш, колишній працівник Берегівського райвиконкому, без мами – донька і син, без бабусі – шестеро внуків.

Виготовлення меморіальної дошки організували благодійний фонд “За Берегсас”, Центр підтримки угорської культури і угорський Національний фонд партнерства. Барельєфне погруддя на ній відлив скульптор з Ніредьгази Гейза Балог.

Зібрання з нагоди відкриття меморіальної дошки відкрив директор ЦПУК Ласло Зубанич.

“Символічно, що Жужанна повернулась додому у бронзі й розмістилась біля скульптури ще одного видатного закарпатця – Мігая Мункачі, – наголосив промовець. – Центр підтримки угорської культури охоче надав свою площу для меморіальної дошки, адже міська влада не відгукнулась на прохання громадських осередків – ініціаторів її виготовлення".

Про життєвий і творчий шлях мисткині розповів очільник кураторію БФ “За Берегсас”, колишній заступник керівника Берегівської районної ради Арпад Далмай. Про важливість вшанування видатних осіб краю говорив консул угорського консульства в Берегові Іштван Мані. Вчитель-пенсіонер Йосип Чобоя продекламував власний вірш про художницю. Колишній голова закарпатського відділення ордену лицарів Угорщини, екс-віце-мер Ужгорода Дєрдь Кевер вручив родині Жужанни Ортутай Почесне посвідчення про її прийняття до осередку.

Після урочистого відкриття барельєфу численні шанувальники таланту мисткині поклали до мармурової дошки квіти та вінки.

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0