На Виноградівщині говорили про Королівське Євангеліє

Культура  6 червня 2016 року, 17:05 745

П’ятого червня, в Королівській ЗОШ I-III ступенів №1 відбулася науково-практична конференція на тему: «Презентація факсимільного видання Королівського Євангелія та відзначення його 615-тої річниці», в якій взяв участь керівник апарату районної державної адміністрації Юрій Продан та ряд науковців.

Зі вступним словом перед учасниками конференції виступив Королівський селищний голова Павло Фабріці, – інформує Виноградівська РДА.

Завідувач кафедри дизайну Закарпатської академії мистецтв, кандитат мистецвознаства, доцент Одарка Сопко інформувала про основні етапи реставрації книги.

– Королівське Євангеліє було створене у 1401 році в Закарпатті у смт.  Королево, що на Виноградівщині. У кодексі вміщено Євангелія від Матвія, Марка, Луки, Іоанна, передмови, пости, проповіді, глави переписані церковнослов’янською мовою, післямова Станіслава Граматика та дарча грамота Стефана Винца, які засвідчують найдавніші зразки документів із Закарпаття переписані українською літературною мовою початку ХV ст. Робота проводилася у рамках наукового прикладного дослідження: «Рукописна спадщина Закарпаття». Проект «Факсимільне видання Королевського Євангелія 1401 р.» здійснювався з метою відтворення пам’ятки для подальшого дослідження та системного вивчення в контексті різних явищ і тенденцій, які мали найбільший вплив на її створення, – зазначила у своєму виступі Одарка Сопко.

Юрій Продан, від імені голови районної державної адміністрації Михайла Русанюка, привітав Одарку Сопко, учасників конференції та науковців, які долучилися до реставрації Королівського Євангеліє та подякував їм за проведену роботу.

Факсимільне видання Королівського Євангеліє здійснено з нагоди 615-ї річниці памʼятки і належить до особливих творів книжкового мистецтва.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0