На Рахівщині відбулося свято танцю імені видатного крайового хореографа Йосипа Волощука

Культура  22 листопада 2016 року, 09:27 778

20 листопада в Будинку культури селища Великий Бичків Рахівського району відбувся V обласний фестиваль народного хореографічного мистецтва ім. Й.Волощука.

Відкрили фестиваль начальник управління культури Закарпатської облдержадміністрації Вікторія Фролова, голова Рахівської райдержадміністрації Павло Басараба та голова Великобичківської селищної ради Йосип Божук, які у своїх виступах наголосили, що такі фестивалі мають високе призначення – відроджувати і популяризувати народні танці Закарпаття, – повідомляє Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури.

Усе життя Йосип Волощук віддав вихованню молодих танцюристів, які надалі ставали учасниками багатьох селищних колективів художньої самодіяльності.

Танцювальні колективи народних ансамблів пісні і танцю "Лісоруб" та "Ялинка", якими він керував, стали творчою лабораторією балетмейстера, котрий не зупинявся на досягнутому, не використовував уже загальновідомий матеріал, а відроджував і популяризував у власній обробці стародавні народні танці Рахівщини, хореографічні елементи старовинних обрядів, вивчав та обробляв етнографічний матеріал, по крупинках "збирав" елементи народних танців у старожилів Великого Бичкова, Луга, Водиці та інших сіл краю.

Історично склалося так, що в Закарпатті протягом віків сформувався і багатонаціональний репертуар народного хореографічного мистецтва, тож цілком закономірно, що на обласному фестивалі були представлені справжні перлини не тільки закарпатських народних танців, але й усіх найбільш чисельних національностей, які населяють наш край.

Цьогоріч учасниками свята танцю стали 13 колективів, які представили дев’ять районів Закарпаття. Запрошеними гостями стали артисти народного аматорського ансамблю танцю "Тайстра" (м.Івано-Франківськ) та дівочого вокально-хореографічного ансамблю "Панночка" (м.Львів).

Усі учасники фестивалю були нагороджені подяками і цінними подарунками від управління культури Закарпатської облдержадміністрації.

Також, у рамках фестивалю відбувся обласний відбірковий тур V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім.П.Вірського. Конкурсні виступи тривали близько трьох годин. Компетентним журі було відібрано 11 колективів, які в березні наступного року представлятимуть Закарпаття на Другому регіональному турі в м.Львів.

На завершення свята начальник відділу культури Рахівської райдержадміністрації Володимир Шепета, голова журі фестивалю, заслужений працівник культури України Іван Пастеляк та член журі, заслужений працівник культури України Мирон Герман подякували всім учасникам чудового хореографічного дійства. Своїми враженнями поділилась і дружина видатного хореографа Мирослава Волощук, яка теж висловила щиру вдячність колективам за справжнє свято танцю.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0