У Хусті відкрили унікальну виставку ікон

Культура  17 грудня 2016 року, 20:49 2240

6 грудня у Хустській міській картинній галереї відкрилася унікальна виставка ікон та творів сакрального живопису з нагоди 20-річчя відкриття авторської дитячої художньої школи імені Ласло Гайду.

Унікальність вернісажу в тому, що його ідейними натхненниками та авторами більшості робіт стали саме учні цього ексклюзивного мистецького закладу, що діє як філія школи мистецтв міста Хуст на базі творчої майстерні члена Національної спілки художників України Ласло Івановича Гайду.

"Я дуже радий, що маю так багато талановитих учнів. Наразі навчаю більше 50 діток. Точну кількість вихованців за 20 років діяльності авторської школи вже й не скажу. Знаю, що більше сотні мають вищу художню освіту. Добре пам’ятаю перший свій клас у 1996 році – 6 дівчаток. Їхні роботи – іконки на склі – зберігаю як реліквії", – розповів член Національної спілки художників України Ласло Гайду.

Більше 8-и десятків творів духовної тематики представили на розсуд хустян та гостей міста юні майстри пензля, серед яких як уже досвідчені художники, що неодноразово брали участь у різних конкурсах, виставках, так і початківці. Приміром, 9-річний Анатолій Когутич вперше на такий широкий загал виставляє свій витвір. Експонує ікону на склі під назвою "Маленький Ісусик". Юний талант неабияк хвилюється, адже, як-не-як, – дебютує, та із захопленням розповідає про свою творчість. Каже, особливо полюбляє предмет "Іконопис".

"Мені дуже подобається займатися в художній школі Ласло Гайду. Наразі я опановую техніку малювання на склі, традиції якої сягають сивої давнини. Роботу "Маленький Ісусик" створив протягом двох днів. Маю багато цікавих задумок, які вчитель радо допомагає реалізовувати, вдома, зізнаюся, вже не вистачає місця для власної колекції творчого доробку", – сказав юний художник Анатолій Когутич.

Цього дня метра та його вихованців прийшло привітати чимало поціновувачів мистецтва, зокрема теплі слова адресували митцям директор картинної галереї Орест Цюпко, мистецтвознавець Василь Андрійцьо, голова профкому школи мистецтв Володимир Грицько, вихованець авторської школи, популярний художник-графіст та співак Василь Полажинець тощо. А начальник управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради Володимир Власюк виконав приємну місію – вручив Ласло Івановичу почесну грамоту міської ради за виховання підростаючого покоління, зберігання кращих традицій української культури, народного мистецтва.

"Авторська дитяча художня школа імені Ласло Гайду – це своєрідна школа, яка дозволяє викладачеві фантазувати, експериментувати, пробувати себе та учнів поза встановленими програмами. Про неї знають не тільки в Україні, але й за кордоном. Її вихованці - переможці конкурсів різних масштабів. І сьогоднішня виставка, ці чудові ікони - теж результат успішної діяльності. 20 років – це юнацький творчий етап, його запал та енергетика передається дітям, об`єднує нас усіх із духовним відродженням, якого так бракує у цей складний час", ˜– ділиться мистецтвознавець Василь Андрійцьо.

У особливий спосіб – музичними та пісенними композиціями, які додали всім присутнім святкового настрою, привітали винуватців вагомої арт-події вихованці школи мистецтв, зокрема юні вокалістки Анастасія Горбата та Вероніка Гряділь (викл. Олена Маринець) подарували пісні, лауреат Всеукраїнських та обласних конкурсів Олександр Порада (викл. Світлана Паштецька) – майстерну гру на акордеоні, а юні театрали Олександра Кривська та Денис Рокос (викл. Наталія Гержик) чудово продекламували дотепну гумореску та ліричний вірш.

Унікальна виставка діятиме упродовж новорічно-різдвяних свят.

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0