Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Культура
  • У Мукачівському замку "Паланок" відбувся міжнародний фестиваль “Карпати Фест”

У Мукачівському замку "Паланок" відбувся міжнародний фестиваль “Карпати Фест”

У Мукачівському замку "Паланок" відбувся міжнародний фестиваль “Карпати Фест”

15 та 16 вересня, у Мукачівському замку “Паланок” відбувся перший Міжнародний фестиваль “Карпати Фест”, який діє за підтримки Європейського Союзу в межах Програми “Польща-Білорусь-Україна” (2014-2020). Протягом двох днів відвідувачі мукачівської фортеці мали змогу ознайомитись із творчістю польських, українських та білоруських театральних колективів, послухати якісну музику відомих гуртів з України, Польщі та Білорусі, взяти участь у майстер-класах від ремісників трьох країн, а також дізнатись про плоди співпраці трьох країн та реалізовані проекти. Варто зазначити, що цей культурно-мистецький захід був присвячений

ВІДЕО ДНЯ

Старший експерт Представництва Програми “PL-BY-UA” у Львові Олена Зубрицька у коментарі інтернет-виданню “PMG.ua” зазначила, що однією із тематик цієї транскордонної програми є збереження спадщини. “Ми вирішили провести не просто інформаційний захід, а культурно-мистецький, щоб об’єднати митців трьох країн, щоб відбувся обмін досвідом, зміцнились зв’язки та знайшлись партнери. Це наша перша робота, перша ластівка у культурно-мистецькому фестивальному напрямку. Але за ці два дні ми були здивовані тим , наскільки багатою є культура трьох країн, якими цікавими та креативними є митці Польщі, Білорусі та України”, - сказала Олена Зубрицька.  

Вона також зазначила, що організатори планували провести великий фестиваль саме на Замку. І мукачівська фортеця стала ідеальною локацією для проведення заходу. Але і полякам, і білорусам без будь-яких візових перепон можна дістатись до закарпатського міста.

Реклама

Це підтвердив і Михайло Белеканич, директор Мукачівського історичного музею “Замок “Паланок”. У розмові з журналістом інтернет-видання “PMG.ua” він звернув увагу на те, що ця локація була не випадково обрана. Адже кожна частина споруди була присвячена різним тематикам. Так, у нижньому дворі ремісники проводили майстер-класи; у середньому – проходили театральні вистави та музичні концерти; у верхньому – презентації проектів цієї транскордонної програми.

Як ми вже зазначали, на фестиваль прибуло чимало колективів з Польщі та Білорусі. Так, глядачів привернув увагу театр імпровізації з м. Люблін “Polawiacze Perel Improv Teatr”. Його учасники Лукаш Шиманек та Мірек Урбан розповіли, що театральна імпровізація виникла у 607-х роках ХХ століття, і була популярною у США та Великій Британії. Мукачівським глядачам вони вирішили презентували легенду про Люблін: “От ми попросимо глядачів обрати героя нашої історії про Люблін, а також місце, де відбуватиметься ця історія. І щоразу, коли ми презентуємо історію про Люблін, вона набуває інакшого змісту”. Хлопці з Польщі також зазначили, що вони вперше у Мукачеві, але вже відвідали українські міста Львів та Луцьк. Також вони є учасниками різноманітних фестивалів театральної імпровізації.

Реклама
У Мукачівському замку "Паланок" відбувся міжнародний фестиваль “Карпати Фест” – 01

А ось вперше в Україну саме на “Карпати Фест” завітали представники міського будинку культури міста Копаткевичі (Білорусь). Керівник колективу Ядвіга Суботко зазначила, що українським глядачам вони вирішили представити білоруський обряд заручин. Також білоруських гостей вразив мукачівський замок. “Зазвичай, такі величні споруди ми бачили лише в кіно. Але тут просто мурашки по шкірі від побаченого. Нас вразив дух старовини, який витає у цьому замку. І ми тішимось, що проїхали усю Україну і побачили таке гарне місто”, - мовила Ядвіга Суботко.

У Мукачівському замку "Паланок" відбувся міжнародний фестиваль “Карпати Фест” – 02
Реклама

Не менш вражена від величності замку і майстриня з білоруського міста Бреста Тамара Тромза. Вона зустрічала усіх гостей та учасників майстер-класів з гончарства у стилізованому білоруському національному вбранні. Жінка каже: народним ремеслом варто опановувати, розуміючи усю глибину народної культури. Пані Тамара розповідала багато про орнаменти та символізм білоруської народної вишивки, а також про власні вироби: “Це і свистульки, і глечики, і обереги. Наша народна культура має своєрідне поєднання релігії та магії, адже під іконою є вишивка та обереги, які мають свій символізм. Але сьогодні ми робили разом з гостями різні вироби. Зокрема,  прості мисочки, які можна використовувати, наприклад, для сніданку”.

У Мукачівському замку "Паланок" відбувся міжнародний фестиваль “Карпати Фест” – 03

Пані Тамара також була вражена концертом, який відбувся цієї п’ятниці. Адже там виступало її улюблене етно-тріо “Троица”. Разом з нею вражена вечірнім концертом і гостя зі Львова Мар’яна Березюк. У коментарі інтернет-виданню “PMG.ua” вона розповіла, що лайн-ап  музичного вечора їй сподобався. Зокрема, вона б відзначила виступ етно-рок-гурту “Irdorath”, які, на її думку, “прокачали” б глядачів не одного музичного фестивалю.

Експерт, культурно-мистецький оглядач, письменник та драматург Олександр Гаврош резюмував, що такі фестивалі варто проводити. Однак, на його думку, щоб фестиваль став популярним і успішним, його організатори мають знайти свою аудиторію і свою нішу. І тоді такий фестиваль має шанс на довге життя.

Перший раз для організаторів став успішним. Адже чимало як мукачівців, так і гостей міста, могли ознайомитись як з власними митцями, так і з представниками польської та білоруської культури. Адже протягом двох днів вхід був вільним. Тому гості міста над Латорицею могли собі добре відпочити.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно