У Мукачеві презентували фотовиставку "Політика тіла"

Культура  18 травня 2018 року, 15:00 1630 ФОТО

"Політика тіла. Харківська школа фотографії із колекції родини Гриньових" сьогодні розгорнулася у виставкових залах Мукачівського історичного музею. Виставку, яка експонується в рамках міжрегіонального соціокультурного форуму "СлободаКульт", урочисто відкрили за участі Ольги Сагайдак, керівника проекту міжрегіональних культурних форумів благодійного фонду "Мистецькі надра", куратора виставки Галини Глеби та безпосередньо власниці фотоколекції – Тетяни Гриньової.

Виставка "Політика тіла" – це історія про виокремлення індивідуального з площини колективного через зображення людського тіла. Як зазначили у Мукачівській міськраді, на виставці представлено зріз творчості 1970-2010-х років представників знаменитої Харківської школи фотографії. Право на прояв оголеного тіла, до демонстрування якого зверталися фотохудожники, в радянські часи було протестом щодо панівної цензури у мистецтві й суспільстві, яку виправдовували єдиною офіційно дозволеною художньою концепцією соціалістичного реалізму та необхідністю дотримання "чистоти помислів радянської людини".

Поняття "політики тіла" Мішеля Фуко стало лейтмотивом до переосмислення наготи і права на неї в радянському та пострадянському суспільстві крізь практику Євгена Павлова, Бориса Михайлова, Юрія Рупіна, Олега Мальованого, Віктора і Сергія Кочетових, Сергія Солонського, Сергія Браткова, групи ШИЛО, Романа Мініна та Сергія Мельниченка. Виставка експонуватиметься у замку до 28 травня. Зауважимо, що зібрання робіт має позначку 14+.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0