Культура   • 12 вересня 2018 року, 16:111311 ФОТО

Мукачівська хорова школа хлопчиків та юнаків розпочинає святкування з нагоди ювілею

Сьогодні, о 18:30 відбудеться зустріч випускників Мукачівської хорової школи хлопчиків та юнаків. Цією зустріччю школа розпочинає цикл заходів з нагоди 35-річчя з часу свого заснування. Попереду, в кінці жовтня та на початку листопада – ювілейні концерти хору хлопчиків та юнаків в Мукачеві, Ужгороді, Києві.

Історія Мукачівської хорової школи хлопчиків та юнаків, однієї з перших в Україні, розпочинається з 1983 року, з часу заснування Мукачівського хору хлопчиків – хорової студії, на базі якої в 1989 році створена Мукачівська міська експериментальна хорова школа хлопчиків та юнаків, а в 1991 році – Мукачівська хорова школа хлопчиків та юнаків як державний мистецький навчальний заклад. 

Засновник хорової школи і хору хлопчиків та юнаків – Володимир Волонтир, відомий далеко за межами України композитор, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України, лауреат Всеукраїнської премії ім. В.Косенка, обласної премії ім. Д. Задора, почесний громадянин міста Мукачева, незмінний директор хорової школи і художній керівник хору хлопчиків та юнаків. Хормейстер, керівник молодшого хору з часу заснування школи – Оксана Волонтир.

Читайте також:  Як Мукачівський хор хлопчиків та юнаків у Хорватії виступав

Мукачівська хорова школа вже давно відома в Україні і за кордоном як центр дитячого і юнацького хорового мистецтва. За роки своєї творчої діяльності хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи репрезентував хорове мистецтво України більше ніж в 20 країнах Європи: Литві, Латвії, Естонії, Росії, Словенії, Словаччині, Чехії, Югославії, Польщі, Угорщині, Німеччині, Австрії, Франції, Бельгії, Італії, Іспанії, Португалії, Голландії, Румунії та ін. 

Як зазначили в Мукачівській міськраді, для багатьох учнів – випускників школи хорове мистецтво стало професією, серед яких є вже відомі музиканти, якими гордиться не тільки Мукачево, але й вся Україна.

Нагадаємо, хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи дав кілька концертів у Польщі.

Найважливіші новини Закарпаття у твоєму Viber.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів