В Ужгороді презентували книгу «Жити всупереч»

Культура  24 вересня 2018 року, 13:42 1680 ФОТОФАКТ

Сьогодні, 24 вересня у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація збірки публіцистично-аналітичних звітів «Жити всупереч: проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі». Книга містить 6 самостійних описів різних ситуацій і проблем, з якими стикається цивільне населення від початку воєнних дій на сході країни. Авторами кожного розділу є представники різних громадських організацій, які входять у Коаліцію «Справедливість заради миру на Донбасі».

Автори описали порушення прав людини під час збройного конфлікту на Донбасі, проблеми медичного забезпечення населення на території Донбасу, злочинну діяльність групи швидкого реагування «Бетмен», яка займалась організацією незаконних місць несвободи у Луганську.

Звіт базується на глибинних інтерв’ю людей, які пережили гендерно-обумовлене насильство, масові обстріли та ув’язнення в незаконних в’язницях. Одним із розділів є «Чорна субота», в якому автор також акцентує увагу на проблемах державної допомоги постраждалим внаслідок обстрілів цивільного населення у Маріуполі 24 січня 2015 року.

Жертвами злочинного режиму стали і жителі Луганська, які потерпали від незаконного збройного формування «Бетмен», очільником якого був Олександр Бєднов. Члени угруповання масово застосовували насильство не тільки до проукраїнського населення, але й до людей, які симпатизували режиму «ЛНР».

Читайте також:  У Мукачеві свою книгу презентувала молода українська поетеса

Книга відображає, наскільки важким та суперечливим є життя людей, які живуть всупереч соціальній реальності на Донбасі. Водночас автори впевнені, що книга стане своєрідним містком для встановлення справедливості на Донбасі.

Звіт в Ужгороді презентувала Євгенія Бардяк, співавторка, голова ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», лікар за освітою, кандидатка медичних наук. Вона готувала розділ про доступ до медичної допомоги в умовах війни обабіч лінії розмежування.

Також серед запрошених спікерів була Анжела Бабкіна радниця з питань ВПО в Закарпатській області. Модерував дискусію Юрій Опаленик, представник ГО «Закарпатська громада».

Презентація відбулася у рамках проекту «Уповноваження громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується Коаліцією «Справедливість заради миру на Донбасі» та громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) і Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) за підтримки Федерального уряду Німеччини.

Як раніше писало інтернет-видання «PMG.ua», в Ужгороді презентували військовий щоденник.

Новини Закарпаття  у твоєму Viber.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0