Культура   • 22 жовтня 2018 року, 09:592543 ФОТО

У "Паланку" відкрили нові експозиційні кімнати

У верхньому дворі замку "Паланок" відбулося урочисте відкриття нових експозиційних кімнат Мукачівського історичного музею – колекції старожитностей музею "Сріберна земля" ім. Василя Тегзи. Там представлено чималу кількість унікальних експонатів, які знайомлять з історією, культурою, звичаями та побутом закарпатців.

На захід завітало чимало гостей: працівники закладів культури, місцеві митці, співробітники музею, журналісти, студенти і представники міської влади. Присутнім було цікаво почути про історію створення унікальної як за кількістю, так й за самобутністю, колекції старожитностей, зібраних зразків прикладного народного мистецтва, матеріальної і духовної культури краю від власниці колекції "Музей "Сріберна земля" ім. Василя Тегзи" – Людмили Тегзи.

Читайте також:  За чотири дні замок "Паланок" відвідала рекордна кількість туристів

Пані Людмила зазначила, що дуже хоче, щоб музей став надзвичайно цікавим для відвідувачів, щоб автентичні експонати, не припадали музейним пилом, а щоразу оживали у душі тих, хто їх побачить. З цією метою у експозиційних залах можна навіть переглянути відеосюжети про культуру і побут закарпатців, почути автентичну музику і пісні, у планах – проводити відкриті екскурсії до яких залучатимуться народні колективи.

Як зазначили у Мукачівській міськраді, гарною окрасою свята став виступ вокального колективу Солотвинської школи, у виконанні яких прозвучали українські, румунські та угорські народні пісні.

Нагадаємо, у Мукачеві назвали кількість туристів, які відвідали замок "Паланок" за півроку.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів