Культура   • 21 листопада 2018 року, 10:53426

Закарпатській академії мистецтв та Коледжу мистецтв ім. Адальберта Ерделі збережуть спільне державне фінансування у 2019 році

Закарпатській академії мистецтв та Коледжу мистецтв ім. Адальберта Ерделі збережуть спільне державне фінансування у наступному, 2019 році

Про це у вівторок, 20 листопада, повідомив народний депутат України Роберт Горват. Зокрема, Роберт Горват нагадав, що нещодавно він разом із Валерієм Лунченком та Василем Петьовкою звернулися до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із проханням при доопрацюванні проекту бюджету на 2019 рік зберегти спільне державне фінансування для Закарпатської академії мистецтв та Коледжу мистецтв ім. Адальберта Ерделі. Коледж, нагадаємо, планували перевести на фінансування з обласного бюджету і це ставило під ризик майбутнє повноцінне існування Академії мистецтв та весь цикл підготовки молодих закарпатських митців.

«Сьогодні можу з радістю повідомити, що до Верховної Ради уже надійшов доопрацьований проект бюджету України на 2019 рік, у якому передбачено збереження державного фінансування Коледжу мистецтв ім. Адальберта Ерделі на наступний рік. Таким чином, повноцінна робота Академії та Коледжу, їх спільна матеріально-технічна база та цикл підготовки фахівців будуть збережені. Цього ж тижня можемо очікувати і на голосування за доопрацьований проект бюджету у Верховній Раді», – повідомив Роберт Горват.

Читайте також:  Культурно-мистецькі події листопада: куди піти у Мукачеві

Нагадаємо, у початковому проекті Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» йшлося про передачу Коледжу мистецтв ім. Адальберта Ерделі як ВНЗ І-ІІ рівня акредитації без статусу окремої юридичної особи на фінансування з обласного бюджету. Такий крок міг спровокувати знищення матеріально-технічної бази та порушення навчально-методичного процесу, втрату єдиного та цілісного комплексу підготовки нових поколінь закарпатської художньої школи. Під ударом опинялися спільні скульптурні, керамічні, деревообробні та металообробні майстерні.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів