Письменник Олександр Гаврош презентував новий роман

Культура  7 березня 2019 року, 16:35 1257 ВІДЕО

Роман про психологію підступності та зради, про знищення Кирило-Мефодіївського братства та долю його учасників – у «шевченківські дні», а саме до 205-ої річниці Дня народження Кобзаря, у Закарпатській обласній бібліотеці ім. Потушняка відбулася перша презентація книги «Донос» Олександра Гавроша.

Твір вийшов друком у київському видавництві «Академія» у серії «Автографи часу», що розповідає про видатних українських письменників. Тираж – 1200 примірників. Одним з головних персонажів «Доносу» є Тарас Шевченко.

Читайте також:  В Ужгороді вшановують пам’ять Тараса Шевченка

Майже 7 років Олександр Гаврош — переможець «Коронації слова» — працював над романом. Жанр книжки можна визначити як історичний детектив. Відома шевченкознавець Роксана Харчук жанрово також називає «Донос» щоденником. Ще історики акцентують: важливо, що у романі усі учасники Кирило-Мефодіївського товариства постають як живі, а історія зради Олексія Петрова передана вірогідно і навіть психологічно обґрунтовано.

«Донос другокурсника Петрова змінює все в житті Костомарова, Гулака, Шевченка, Куліша, Білозерського, Андрузького. Вони були в розквіті сил, мали хороші кар’єрні перспективи, коханих людей. І один папірець нічим непримітного студента змінює все», — ідеться у синопсисі твору. Більше – у сюжеті.

Нагадаємо, мукачівців запрошують на урочистий мітинг, присвячений 205-й річниці з дня народження Тараса Шевченка.

Джерело: Ужінформ
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0