За збереження та примноження культури: присвоїти звання «Заслужений діяч мистецтв»

Культура  12 березня 2021 року, 11:35 2438

Збори Управи ГО Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» ухвалили рішення щодо висунення кандидатури Ігоря Іванківа на отримання почесного звання «Заслужений діяч мистецтв України». Рішення підтримали ряд народних артистів та діячів мистецтва України. Народний депутат Василь Петьовка звернувся до голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова про клопотання щодо присвоєння відповідного звання звання Ігорю Іванківу

Ігор Іванків з 2000 року зарекомендував себе як висококваліфікована творча особистість, гуморист та шоу-мен, який займається популяризацією народних ремесел та фольклору, бере активну участь в організації та проведенні народних гуцульських фестивалів. Він став одним з ініціаторів та організаторів проведення регіональних свят: «Івана Купала на Драгобраті», «Гуцульська гостина», «Стрітення на Гуцульщині», «Гуцульське вісільи», є режисером та постійним ведучим культурно-мистецьких заходів й фестивалів, зокрема: щорічного найбільшого обласного фестивалю «Гуцульська Бриндзя», «Гуцульська Паска», «Татарівська Ватра», «Віадук фест», «Берлибаський бануш», автор фестивалів «Керманич фест», «Довбушева юшка», «Смажений баранчик».

Читайте також:  Гурт БЕZ ОБМЕЖЕНЬ презентував кліп на пісню "Моя земля"

Ігор Іванків – автор культурного державооб’єднуючого проєкту «Карпати єднають Україну», телевізійних проєктів «Колядуємо разом», «Новорічні зіркові вітання», «Всюди Свій», «Величаю Вас Карпати», «Молитва за Україну», організатор встановлення національного рекорду України «Підняття найдовшого прапора України на гору Говерлу» та встановлення найвищого дерев’яного тризуба на Яблунецькому перевалі,  встановлення найвищого в Україні дерев’яного тризуба біля підніжжя г. Говерла 2020 року, автор проєкту «Жива книга Карпатського Мистецького Фонду» та багаточисленних збірок.

 Ігор Іванків

Авторські пісні Ігоря Іванківа отримали багаточисленні перемоги на українських та регіональних фестивалях, за свою творчість, волонтерську роботу та чітку національну позицію неодноразово отримував подяки  та грамоти. 

Народний депутат України Василь Петьовка звернувся до голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова підтримати клопотання громадських організацій, діячів культури та мистецтва й надіслати необхідні матеріали на розгляд Президенту України для присвоєння Ігорю Іванківу звання «Заслужений діяч мистецтв України», зважаючи його активну участь у збереженні народної творчості, примноженні народних звичаїв та обрядів, відродженні національної культури та мистецтва.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0