Чотири замки Закарпаття отримали власника

Культура  21 квітня 2021 року, 09:30 2098

Чотири закарпатські замки — в Середньому, Виноградові, Королеві та Квасові — перейшли на баланс Закарпатської обласної ради. Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської облради Андрій Шекета.

З його слів, у лютому цього року була створена відповідна робоча група, яка взялася за вивчення правового статусу і фактичного стану пам’яток культурної спадщини, якими є Середнянський, Виноградівський, Королівський та Квасівський замки.

Читайте також:  На 1+1 показали сюжет про чинадіївський замок Сент-Міклош та його володаря Йосипа Бартоша

"Ми підготувати відповідні проекти рішень, узгодили їх з головами відповідних громад, — зазначив Шекета, — розглянули на комісіях обласної ради і 25 лютого проголосували на пленарному засіданні ради, прийнявши ці об’єкти у власність. Після цього рішення Комунальною установою "Управління спільною власністю територіальних громад" Закарпатської обласної ради було здійснено ряд заходів. І от є результат. Чотири закарпатські замки в Середньому, Виноградові, Королеві та Квасові, які є пам’ятками національного значення мають власника – Закарпатську обласну раду".

"Андрій Шекета пояснив, що це рішення дасть можливість фінансувати чи співфінансувати реставраційні чи консерваційні роботи на цих замках, аби вберегти їх від руйнації", – повідомляє "Суспільне Закарпаття".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0