Закарпатська письменниця отримала Шевченківську премію 2021

Культура  26 травня 2021 року, 15:37 1414
Закарпатська письменниця отримала Шевченківську премію 2021ФОТО: Михайло Марків

У Києві нагородили лауреатів Шевченківської премії, яка уже понад півстоліття відзначає провідних митців культурної сфери. Цього року серед переможців — роман про Студентську революцію української письменниці з Ужгорода Оксани Луцишиної.

Це друге вручення Шевченківської премії після гучного перезавантаження та ребрендингу, який провели агенції ISD Group и TS/D. Раніше вона асоціювалася з совковістю та офіціозом. Сьогодні премія орієнтується на якісні українські твори, що викликають живу реакцію в суспільстві та говорять про актуальні для українців події.

Щорічно премію вручають у 6 номінаціях. Серед них: література, музика, театр, візуальні мистецтва, кіно та публіцистика. Цього року в номінації "Література" найкращою стала письменниця та перекладачка Оксана Луцишина. Вона отримала відзнаку за останній роман “Іван та Феба”, який відтворює епоху 90-х років. Зокрема, книга розповідає історію “Революції на граніті” — масштабного студентського протесту проти комуністичної влади.

Читайте також:  У Києві відкрили виставку, присвячену творчості закарпатського письменника

Премії цьогорічним лауреатам вручили в  новому дизайні. Довгий шлях перетворень зафіксували у важкому мармурі, як увіковічнення 60-ти річної історії премії, та згусток енергії, який рветься назовні — символом енергії Шевченка, яка пронизує сучасну культуру України. 

Шевченківська премія – найвища державна нагорода у галузі культури та мистецтва, яка вручається з 1961 року. Рішення про присудження премії ухвалює президент України на основі пропозицій Шевченківського Комітету. Фінансовий розмір премії теж визначається президентом. Цього року лауреати Шевченківської премії отримали по 240 тисяч гривень.

Нагадаємо, у Мукачеві відкрили літературно-мистецький музей.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter