Українці повинні заплатити податки за свої квартири: коли почнуть штрафувати

Економіка  24 липня 2021 року, 15:29 4830

Українцям до 1 липня розіслали платіжки з повідомленням про те, що протягом 60 днів потрібно заплатити податок на нерухомість. Уже з вересня податкова зможе штрафувати тих, хто не виконає своє зобов’язання.

Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу. Платити потрібно за ту площу, яка перевищує норму. Для квартири "нормою" вважається 60 квадратів на людину, а для будинків – 120 квадратних метрів. За кожен "зайвий" квадрат потрібно платити 70,8 грн.

Наприклад, якщо на кожну людину – 100 квадратів, то заплатити доведеться за 40 квадратів. Цьогоріч це 2,8 тис. грн. Ті, хто вчасно не заплатить, повинні заплатити штраф.

Loading...

Читайте також:  Українцям за комуналку приходитиме ще одна платіжка

Так, якщо заплатити із запізненням до 30 дні, то штраф становитиме 10%; якщо затримати довше ніж на 30 днів, то штраф заплатить 20%.

Відзначимо, в Україні розробили законопроєкт, який дозволить змінити правила податку на нерухомість. Замість площі депутати пропонують враховувати вартість житла. Це зроблено для того, щоб ті, хто володіє житлом у центрі міста й дорогих районах, платили більше, ніж ті, у кого житло розташоване в маленьких населених пунктах.

Куди йдуть зібрані податки?

Податок поповнює місцеві бюджети. Крім того, місцева влада має право зменшити ставку податку або збільшити норму щодо площі.

Джерело: Обозреватєль
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0