Зарплати медиків можуть відчутно зрости: відомо, із якого місяця і на скільки

Серед питань, які обговорила Рада національної безпеки та оборони у п’ятницю, був стан медичної системи України та грошове забезпечення медичних працівників.

Про це секретар РНБО Олексій Данілов повідомив на брифінгу за підсумками виїзного засідання РНБО у Краматорську Донецької області, яке транслював Офіс Президента у Facebook.

"Друге питання, яке ми розглядали — це стан системи охорони здоров’я та невідкладні заходи щодо забезпечення надання в Україні медичної допомоги. Мова йшла про те, що наша система охорони здоров’я має бути готова до тих викликів, які найближчим часом можуть очікувати не тільки нашу країну, а все суспільство, ми маємо до цього ретельно готуватися", – сказав Данілов.

Loading...

Читайте також:  Як зросте зарплата наступного року: прогноз НБУ

Він додав, що Президент Володимир Зеленський на засіданні РНБО порушував питання грошового забезпечення медпрацівників.

"Президент поставив питання грошового забезпечення співробітників у медичних закладах. Мова йде не тільки про лікарів, акцент був зроблений на медичному персоналі, на який випадає дуже багато навантаження", – сказав Данілов.

Він нагадав, що раніше Президент України Володимир Зеленський підписав указ, що встановлює орієнтир мінімального рівня оплати праці медиків: не менше 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу й не менше 20 тис. грн для лікарського складу. За словами Данілова, таке підвищення буде з 1 січня наступного року.

За словами Данілова, Президент України також поставив завдання забезпечити "максимально можливе збільшення заробітної плати середнього медичного персоналу".

Раніше повідомлялось, що вперше в історії середня зарплата українців перевищила 500 доларів.