Робота для молоді: що пропонують в Україні та скільки платять

Економіка  5 серпня 2021 року, 12:25 916

Підбиваючи підсумки першого півріччя 2021 року, експерти відстежили тенденцію попиту. Порівняно з аналогічним періодом 2020 року, кількість вакансій за ключовими профсферами зросла в кілька разів. Вочевидь, ринок праці відновлюється після коронакризи.

Про це пише кадровий портал grc.ua.

Зарплатні пропозиції категорії «Початок кар’єри, студенти» на кадровому порталі grc.ua починаються від 6 тис. грн (50% усіх вакансій категорії, переважна більшість вакансій пропонують роботу торговельними представниками у регіональних компаніях). 31% роботодавців пропонують компенсацію від 12 тис. грн.

Loading...

Читайте також:  Як зросте зарплата наступного року: прогноз НБУ

Якщо кандидат отримав диплом або ще навчається на 3-5 курсі провідних ЗВО України, знає англійську мову не нижче Upper Intermediate та прагне розвиватися у сфері маркетингу, PR, реклами, фінансів, юриспруденції або логістиці, тоді роботодавці готові платити від 18 тис. грн (12% усіх вакансій категорії «Початок кар’єри, студенти»).

Робота для молоді: що пропонують в Україні та скільки платять

Від 24 тисяч можуть отримувати розробники-початківці та стажери у IT-сфері. Цікаво, що пропозиції роботодавців категорії катастрофічно не збігаються з очікуваннями кандидатів. Більшість пошукачів (54%) не готові розглядати пропозиції нижче 15 тис. грн.

34% шукають роботу з компенсацією від 23 тис. грн. Ще 10% хочуть отримувати від 31 тис. грн. 2% шукають роботу із зарплатою від 40 тис. грн.

Робота для молоді: що пропонують в Україні та скільки платять

Найбільше відкритих вакансій для молоді:

  • у сфері продажів (22%), консультування (16%);
  • у сфері туризму/ресторанному бізнесі (14%).

Також, у співробітниках у віці від 18 до 30 років зацікавлені роботодавці, які пропонують роботу у таких категоріях: «Адміністративний персонал» (6%), «Фінанси, банки, інвестиції» (6%) та у сфері IT (6%).

Найменше вакансій для молодих спеціалістів або студентів у закупівлях (0.5%), сфері будівництва/архітектури (0.5%), юриспруденції (0.4%), автомобільному бізнесі (0.4%) та у сфері страхування (0.1%).

Графік роботи. Найбільша кількість вакансій (56%) відкрита для співробітників на повний робочий день у офісі. Віддалену роботу або гнучкий графік (можливість поєднувати дистанційну роботу із зустрічами в офісі) пропонують лише 31% роботодавців. В той час як молодь не дуже зацікавлена у роботі з 9 до 18 години в офісі – більшість кандидатів (82%) хотіли би працювати віддалено або приїздити в офіс 1-2 рази на тиждень.

Також, роботодавці категорії «Початок кар’єри, студенти» шукають активних та готових до ненормованого робочого дня кандидатів (68% пропозицій про роботу). Молодь, навпаки, у своїх інтересах зазначає повагу до особистого часу (46% усіх резюме категорії) та бажання саморозвитку (89%). Також, кожен третій кандидат категорії зазначив важливість дотримання life-work balance.

Джерело: Фінанси.юа
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0