Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Ціни на електроенергію для населення, вважає регулятор, потрібно підвищити

Ціни на електроенергію для населення, вважає регулятор, потрібно підвищити
Фото: 24 канал

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), вважає за необхідне підвищити ціни на електроенергію для населення до економічно обґрунтованих для того, щоб збалансувати ситуацію на ринку електрики.

ВІДЕО ДНЯ

Про це регулятор повідомив у відповіді на запит УНІАН.

Регулятор нагадав, що, відповідно до закону “Про ринок електричної енергії”, ціни та тарифи, які регулюються державою, не повинні допускати перехресного субсидування між споживачами.

Реклама
Читайте також:
Найближчим часом на українців чекає новий курс долара: скільки заплатимо

“Отже, НКРЕКП вважає за необхідне першочергове приведення фіксованих цін для побутових споживачів до економічно обґрунтованого рівня”, – сказано у відповіді.

Реклама

Для чого це необхідно:

 • підвищення дозволить знизити фінансове навантаження на держпідприємства НАЕК “Енергоатом” і “Укргідроенерго”, на яких покладені спеціальні зобов’язання (ПСО) щодо забезпечення населення дешевою електроенергією, а також забезпечити ліквідацію перехресного субсидування.
 • У НКРЕКП зазначили, що на сьогодні “перехідна” модель спеціальних зобов’язань на ринку електроенергії, яка передбачає можливість цих двох держкомпаній безпосередньо продавати електроенергію постачальникам універсальних послуг для потреб населення, виключивши “гарантованого покупця”, не застосовується. Це пов’язано з тим, що Кабінет міністрів регулярно вносить зміни, що відтерміновують набуття чинності цього механізму.

“НКРЕКП багато разів вказувала на те, що така “перехідна” модель є фінансово дієвою і дозволила б збалансувати діяльність виробників електричної енергії, гарантовано забезпечити населення необхідними обсягами електричної енергії та стабілізувати роботу постачальників універсальних послуг, що в цілому матиме позитивний вплив і дасть економічно збалансоване розв’язання фінансових проблем на ринку”, – вважає регулятор.

Реклама

При цьому прес-служба підкреслила, що Нацкомісія не має повноважень встановлювати тарифи на електроенергію для населення, але бере участь у розробці механізму ПСО.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно