Пенсійна реформа в Україні: у Світовому банку дали поради

Економіка  14 вересня 2021 року, 10:45 352

Накопичувальний рівень пенсійної системи в Україні може бути введений за рахунок перерозподілу витрат між роботодавцем, працівником і урядом без впливу на поточні надходження Пенсійного фонду. Про це сказала віце-президент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Б’єрде.

"Ми вважаємо, що впровадження накопичувального компонента не повинно проводитися за рахунок нинішніх пенсіонерів або майбутніх платників податків. Тому в разі прийняття рішення про подальший рух до введення накопичувальних пенсій в суспільстві повинна бути відкрита і прозора дискусія щодо фінансування такого нового інструменту", – заявила Б’єрде.

"Це може, наприклад, відбуватися через деяку форму розподілу витрат між роботодавців, співробітників і урядом, без впливу на поточні надходження Пенсійного фонду", – додала вона.

Loading...

Читайте також:  Прем’єр повідомив, коли почнуть запроваджувати соціальні пакети з накопичувальними пенсіями

За її словами, є інше важливе завдання – необхідність переглянути витрати Пенсійного фонду, які фактично здійснюються за рахунок державних пільг і гарантій, але не завжди є частиною пенсійних зобов’язань.

"Насправді об’єднання різних грошових виплат і надбавок, які фінансуються із загального бюджету, в чітку і універсальну програму базових пенсій, доповнює основну схему страхування, в значній мірі вирішило б проблеми дефіциту ПФ", – резюмувала Б’єрде.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0