Як платити за електроенергію у два рази менше

Економіка  9 жовтня 2021 року, 16:33 3864

Тариф на електроенергію із 1 жовтня 2021 року зазнав змін. Абоненти у разі споживання до 250 кВт платитимуть 1,44 грн за одиницю спожитої енергії. Понад згаданої межі – по 1,68 грн за кВт-год.

При цьому є вихід, як скоротити споживання електроенергії й таким чином зменшити суми в платіжках.

Читайте також:  Нова ціна на електроенергію: які платіжки прийдуть

Як платити за електроенергію менше:

  1. Можна поставити двозонні лічильники ("нічні" тарифи після 23 години виходять у два рази нижчими).
  2. Варто замінити звичайні лампочки на енергоефективні.
  3. В приміщеннях, як от туалет чи коридор, можна встановити датчики руху, тоді світло автоматично вмикатиметься, коли ви заходите в нього, і вимикатиметься, коли ви виходите.
  4. Якщо вирішили купити якийсь новий побутовий прилад, тоді варто звернути увагу на клас енергоефективності. Найбільше економними є прилади, які промарковані знаками А або А+.
  5. Тримайте в чистоті холодильник та морозильну камеру. Ці прилади із великим намерзанням льоду будуть набагато довше працювати, відповідно, споживати у рази більше електроенергії.

З переліченого, найбільше економії приносить встановлення двозонного лічильника. Але тут є нюанс, це зменшить суми у платіжках лише тоді, якщо ви активно використовуєте прилади в нічну пору доби. Можна, до прикладу, включати пральну машинку саме після 23 години. Це ж стосується електрокамінів та бойлерів – активно використовувати їх варто після 11-ї ночі.

Варто зазначити, що нещодавно Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє у разі боргів від’єднувати споживачів від електропостачання. У документі є застереження про заборону відключати електроенергію у разі входження регіону у "червону" зону.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0