Бізнес штрафуватимуть за приховування кінцевих бенефіціарів: відомо, коли саме

Економіка  8 жовтня 2021 року, 14:35 511

Нарахування штрафів за неподання інформації про кінцевих бенефіціарних власників розпочнеться з грудня, а не з 11 жовтня, через низьку пропускну спроможність реєстраційної системи і значний попит на таку реєстрацію. Про це заявив глава Мін’юсту Денис Малюська у Facebook.

"Усі налякані великим штрафами за неподання інформації про КБВ, які почнуть застосовуватися після 11 жовтня. Так от, у жовтні 2021 штрафів точно НЕ буде (і в листопаді також)", – зазначив Малюська.

За словами міністра, це пов’язане з низькою пропускною спроможністю реєстраційної системи і з тим, що кількість юридичних осіб, які повинні подати державному реєстратору відомості про КБВ, становить більше 1 мільйона. Станом на 6 жовтня відомості подали лише 171 333 юрособи.

Читайте також:  Безробітним хочуть давати гроші на відкриття власного бізнесу

Малюська також нагадав, що обов’язковою ознакою будь-якого адмінправопорушення є наявність вини (ст. 9 КпАП), тому, враховуючи поточний стан справ та презумпцію невинуватості, неможливо буде складати адмінпротоколи.

Міністр не рекомендує зараз "брати штурмом державних реєстраторів та переплачувати космічні гроші юристам за допомогу з поданням відомостей про КБВ". Малюська переконаний, що проблему має остаточно вирішити законопроєкт №5807.

Нагадаємо, на Закарпатті відбудеться найбільший бізнес-форум 2021.

Джерело: УП
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0