Нова ціна на цукор: експерт прогнозує зміну вартості

Економіка  11 жовтня 2021 року, 09:37 164409

Ціна за 1 кг цукру незабаром зміниться.

Цього року в Україні врожай цукрових буряків набагато вищий, ніж був у 2020 році, що позначиться на роздрібних цінах на цукор.

Такий прогноз озвучила аналітик Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Світлана Литвин. Очікується, що після збирання врожаю, ціна цукру в роздробі коливатиметься в межах 23-25 гривень за кілограм.

Loading...

Читайте також:  Названо овоч, який невдовзі сильно подорожчає

"Збір врожаю цукрових буряків тільки почався – зібрано урожай лише з близько 20-30 відсотків посівних площ, тому точні прогнози робити поки зарано. Але однозначно урожай цукрових буряків буде кращим, ніж торік", – розповіла Литвин.

За словами експерта, обсяг виробництва цукру залежить не тільки від валового збору буряків, а й від вмісту сахарози. Також потрібно враховувати, що нинішні погодні умови були сприятливими для формування хороших показників цукристості буряка.

"Тому вже зараз з повною впевненістю можна сказати, що цукру буде вироблено більше, ніж у попередньому році, і його цілком вистачить для задоволення внутрішніх потреб без додаткового імпорту сировини", – підкреслила аналітик.

Литвин також зазначила, що протягом вересня-жовтня роздрібна ціна на цукор трималася на рівні 27-28 гривень за кіло, але в найближчі місяці все може змінитися.

"На тлі очікування гарного врожаю цукрових буряків і початку сезону виробництва цукру, оптові ціни почали знижуватися і протягом одного-двох місяців варто очікувати роздрібну ціну цукру на рівні 23-25 грн/кг", – розповіла Литвин.

Раніше видання розповідало про ціни на олію.

Джерело: УНІАН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Українець 12.10.2021, 11:47
Чому цукор Українського походження в Чехії коштує 12-14грн. Доккі будете обдирати українців ПІД....